Więcej przejść dla pieszych na głównych ulicach wrocławskiego Sępolna

| Utworzono: 2018-02-21 12:31 | Zmodyfikowano: 2018-02-21 12:31
A|A|A

Ulica Mickiewicza i Dembowskiego, które postrzegane są jako ulice o największym zagrożeniu dla przechodniów, doposażane będą nowe przejścia dla pieszych. - Zagrożenie występuje przede wszystkim na głównych arteriach, boczne ulice Sępolna są bezpieczne. - mówi Oficer Pieszy, Tomasz Stefanicki.

- Jeśli mamy wąską ulicę, to część użytkowników, ze względu na bliskość samochodów, czuje się zagrożona. Zawsze bazujemy na statystykach wypadków. Ostatni wypadek na ulicy Partyzantów z udziałem pieszego miał miejsce 5 lat temu. 

Jak dodaje, w ostatnim czasie z propozycjami zmian dotyczących bocznych ulic Sępolna zgłosiła się Rada Osiedla Wielkiej Wyspy, która apeluje przede wszystkim o uporządkowanie parkowania na tym obszarze. Będzie to powrót do konsultacji społecznych z 2015 roku.

Rada Osiedla Wielkiej Wyspy dodaje, że większość terenów objęta jest ograniczeniem prędkości do 30km/h.

-Musimy zachować umiar jeśli chodzi o progi zwalniające, jednak takie zagadnienia są przede wszystkim w gestii odpowiednich służb- mówi Grażyna Jaworska z Rady Osiedla Wielkiej Wyspy:

- Z drugiej strony, jeżeli popatrzeć na zanieczyszczenia, to te progi nie są wcale takie ekstra. Samochód musi zahamować. Podnosi bardzo dużą ilość pyłów, to są tak zwane pyły wtórne, które są potwornie rakotwórcze. 

Członkowie Rady Osiedla dodają, że przede wszystkim stawiają na edukację wśród mieszkańców, między innymi wydając gazetę osiedlową. Apelują też- jeśli zobaczymy nieprawidłowości na obszarze Sępolna, zgłaszajmy je bezpośrednio do rady, która we współpracy z odpowiednimi służbami postara się zainterweniować w danej kwestii.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama