Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego pomogą podopiecznym ośrodka w Jaszkotlu!

| Utworzono: 2018-02-21 09:05 | Zmodyfikowano: 2018-02-21 09:05
A|A|A

Wszystko zaczęło się, gdy na jednym z portali społecznościowych zobaczyli reklamę, która zachęcała do wzięcia udziału w olimpiadzie. Po zapoznaniu się z platformą oraz przedyskutowaniu kilku pomysłów, postanowili zebrać się w grupę i rozpocząć wspólny projekt.

- Zwolnieni z Teorii to platforma, który pozwala młodym osobom wyjść z własną inicjatywą. Dlatego od razu, jak zobaczyłam, że trwają zapisy postanowiłam wziąć udział. Zebrałam znajomych, omówiliśmy, czym moglibyśmy się zająć i postanowiliśmy działać! Fantastyczne jest to, że realizując projekt społeczny pomagamy innym, a jednocześnie mamy możliwość zdobycia międzynarodowego certyfikatu - mówi Marta Dembska, Kierownik projektu

W skład zespołu realizującego projekt społeczny wchodzą studentki Pedagogiki Opiekuńczej z Terapią: Marta Dembska i Ewa Czajkowska oraz Dawid Świerk student Komunikacji Wizerunkowej. Wszyscy studiują na Uniwersytecie Wrocławskim.

Projekt zostanie zrealizowany 17 marca 2018 roku, w Niepublicznym Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaszkotlu.

- Wybraliśmy to miejsce, ponieważ codzienność podopiecznych Ośrodka wypełniona jest rehabilitacją, terapią oraz nauką. Są to oczywiście działania niezbędne, poprawiające stan zdrowia i ogólne funkcjonowanie dzieci. Celem naszego projektu jest sprawienie, aby podopieczni choć na jeden dzień zapomnieli o codzienności, która bywa dla nich trudna i przenieśli się do magicznego, bajkowego świata - dodaje Marta Dembska

Studenci chcieliby sprawić dzieciom radość oraz wywołać uśmiech na ich buziach, ponieważ jak głosił Janusz Korczak: “Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. W przeniesieniu się do bajkowego świata ma im pomóc m.in. książka autorstwa Celiny Foryś pt: ”Owadzi przyjaciele i tajemnica Wróżkowego Korzenia”, która jest bajką o działaniu terapeutycznym.

W ramach projektu studenci będą również prowadzić zbiórkę charytatywną, przy pomocy, której pragną pozyskać rzeczy obecnie potrzebne w placówce, a są to środki czystości takie jak: papier toaletowy, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżane dla dzieci, pasta do zębów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama