Muzyczne Archiwum RWK: The Modern Lovers „The Modern Lovers”

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2018-02-23 21:36 | Zmodyfikowano: 2018-02-23 21:36
A|A|A

Jonathan nie posiadał nadzwyczajnego głosu. Chciał tylko pokazać światu, że każdy może to zrobić. Musisz tylko to czuć

David Robinson


Jonathan Richman nazywany jest ojcem chrzestnym punk rocka, a założony przez niego The Modern Lovers określany jest mianem łącznika między Velvet Underground a Sex Pistols.
Zresztą nie kto inny a John Cale odpowiadał za część sesji i zarejestrowanych nagrań, które znalazły się na debiutanckiej płycie grupy. Z kolei Johnny Rotten i spółka mieli w swoim repertuarze twórczość The Modern Lovers.


Wtedy, w 1972 r. nikt nie przypuszczał, że zarejestrowane piosenki będą stanowiły zawartość debiutanckiej płyty zespołu, tym bardziej, że materiał ukaże się dopiero po 4 latach, w momencie kiedy The Modern Lovers będą już przeszłością. Zresztą pierwotny skład formacji sam w sobie stanowił niezwykłą mieszankę: rówieśnicy New York Dolls, przyjaciele Grama Parsonsa, zaś po rozpadzie formacji, perkusista David Robinson sformuje The Cars, a Jerry Harrison dołączy do Talking Heads.


Jonathan Richman od 40 lat jest aktywnym muzykiem, jego domeną są 'one man show' z nieodłączną gitarą akustyczną. Ale zanim przestał grać głośną muzykę, zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy, wymyślił punk. W piątek tuż po 20.00 sprawdzimy jak to tego doszło.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama