Piątek na igrzyskach: Odległe miejsca polskich panczenistów. Sensacja w turnieju hokeja na lodzie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-02-23 15:59

Kjeld Nuis zdobył złoty medal w łyżwiarskim biegu na 1000 metrów. Holender (1:07.95) o 4 setne sekundy pokonał Norwega Havarda Lorentzena, a o 27 setnych sekundy Koreańczyka Tae-Yun Kima. Najlepszy z Polaków, Sebastian Kłosiński stracił 1,64 sekundy i zajął 17. miejsce. Konrad Niedźwiedzki był 23. (+2,07 sek.), a Piotr Michalski - 31. (+2,22 sek.).

Niemieccy hokeiści po raz pierwszy w historii zagrają w finale olimpijskim. W półfinale turnieju pokonali broniących tytułu Kanadyjczyków 4:3 (1:0, 3:1, 0:2). W ostatnich dwóch minutach zawodnicy z Kraju Klonowego Liścia wycofali nawet bramkarza, żeby mieć przewagę w polu, ale nie zdołali zdobyć bramki na remis.

W finale Niemcy zagrają z Olimpijczykami z Rosji, którzy wcześniej pokonali Czechów 3:0 (0:0, 2:0, 1:0). Finał odbędzie się w niedzielę o 5:10 czasu polskiego. Mecz o trzecie miejsce w sobotę o 13:10.

Kanadyjka Kelsey Serwa zdobyła złoty medal w skicrossie - konkurencji narciarstwa dowolnego. Po srebro sięgnęła jej rodaczka - Brittany Phelan, a po brąz - Szwajcarka Fanny Smith.

15-letnia Alina Zagitowa zostałą mistrzynią olimpijską w rywalizacji solistek w łyżwiarstwie figurowym. Olimpijka z Rosji w środę ustanowiła rekord świata w programie krótkim z wynikiem 82,92 punktu. W piątkowym programie dowolnym uzyskała 156,65 pkt. Po srebro sięgnęła rodaczka Zagitowej, Jewgienia Medwiediewa, a po brąz Kanadyjka Kaetlyn Osmond.

Szwedzi - Peppe Femling, Jesper Nelin, Sebastian Samuelsson i Fredrik Lindstroem - zdobyli złoty medal w biathlonowej sztafecie 4x7,5 kilometra. Srebrny medal ze stratą 55,5 sekundy wywalczyli Norwegowie (Lars Hegle Birkeland, Tarjei Boe, Johannes T. Boe, Emil Hegle Svendsen), a trzecie miejsce zajęli Niemcy (Erik Lesser, Benedikt Doll, Arnd Peiffer i Simon Schempp), którzy przegrali ze zwycięzcami o 2 minuty i 7 sekund (2:07.1).

Szwajcarzy wywalczyli brązowy medal w curlingu.W meczu o trzecie miejsce Helweci pokonali Kanadyjczyków 7:5. Finał zaplanowano na sobotę - Szwedzi zmierzą się z Amerykanami.