Pięć setów i zwycięstwo Cuprum w Zawierciu

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-02-24 19:25 | Zmodyfikowano: 2018-02-24 21:00

Pierwszego seta wyraźni wygrali niżej notowani gospodarze - 25:14. Druga partia była dużo bardziej wyrównana, ale mniej więcej w jej połowie ton zaczęli nadawać siatkarze Cuprum i wygrali 25:20. Trzeci set to znów zwycięstwo lubinian, choć tym razem w łatwiejszy sposób - 25:17. W czwartym po zaciętej końcówce górą była Warta Zawiercie 25:23.

O rezultacie spotkania decydował zatem tie-break. Cuprum zaczęło go znakomicie od prowadzenia 4:1 i nie wypuściło okazji na końcowy triumf. Po tym jak zagrywkę zepsuł Hugo de Leon goście mieli piłkę meczową. Wykorzystali ją od razu i znów pomogli w tym siatkarze Warty. Piłka po ataku Mateja Pataka poszybowała na aut i lubinianie wygrali 15:10.

Aluron Virtu Warta Zawiecie - Cuprum Lubin 2:3 (25:14, 20:25, 17:25, 25:23, 10:15)