KPR Kobierzyce wygrał w Gdyni z mistrzem Polski

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-02-27 08:30

Od samego początku spotkania bardzo dobrze pisywały się zawodniczki KPRu. W 5 minucie był remis 3:3. W barwach drużyny z Kobierzyc wyróżniały się Marta Dąbrowska, Monika Ciesiółka i Anna Mączka.

KPR grał mądrze i skutecznie, a mistrzynie Polski nie potrafiły sobie z tym poradzić. W 21. minucie po rzucie karnym Mączki zespół z Kobierzyc prowadził już 14:7. Ostatecznie po pierwszej połowie było 15:11.

Na początku drugiej części meczu KPR grał zdecydowanie gorzej. Drużyna z Gdyni wykorzystała ten fragment. Najpierw do remisu 15:15 doprowadziła Patricia Machado, a później prowadzenie GTPRowi dała Paulina Uścinowicz.

Na szczęście zespół z Kobierzyc się obudził. Bardzo skuteczna była Marta Dąbrowska. Po jej rzucie w końcówce na 23:20 przewaga KPRu była już znacząca. Ostatecznie zespół z Kobierzyc triumfował 26:22.

GTPR Gdynia - KPR Kobierzyce 22:26 (11:15)

GTPR: Kordowiecka, Kamińska - Machado-Matieli 4, Uścinowicz 3, Kozłowska 3, Pękala 3, Zych 2, Szarawaga 2, Błaszkowska 2, Janiszewska 2, Łabuda 1 oraz Stanulewicz, Gutkowska, Kowalczyk, Śliwińska.

KPR: Ciesiółka, Słota - Dąbrowska 7, Mączka 5, Wiertelak 5, Jakubowska 3, Michalak 3, Skalska 2, Charzyńska 1, Wojda, Janczak, Wesołowska, Kaźmierska, Daszkiewicz, Walczak, Sobczyk.