Koszykarki Ślęzy Wrocław zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-02-28 07:45

Zagłębie Sosnowiec będzie kolejnym przeciwnikiem koszykarek Ślęzy w ekstraklasie.

Początkowo ten mecz był zaplanowany na 21 marca, jednak ze względu na niedostępność hali Ślęza poprosiła o przełożenie go. Tym samym będzie to czwarte spotkanie wrocławianek w ciągu ostatnich dziesięciu dni. Mistrzynie Polski liczą na kolejne zwycięstwo, które umocni ich pozycję w czołówce tabeli

Ślęza przystąpi do spotkania bez Sonii Ursu, która na początku tygodnia rozwiązała kontrakt z klubem za porozumieniem stron. Jej odejście z Wrocławia związane jest z wcześniejszym zatrudnieniem Eliny Dikeoulakou. Ta w dwóch pierwszych meczach w nowych barwach potwierdziła, że jest wzmocnieniem zespołu. Z Łotyszką w składzie Sonia Ursu nie mogła liczyć na dużą liczbę minut na boisku.

W ostatnich dniach nastroje we wrocławskiej drużynie poprawiło zwycięstwo nad Basketem Gdynia (87:83). Zwłaszcza w pierwszej kwarcie Ślęza zaprezentowała szybki i efektowny styl gry, który pozwolił im zbudować wysoką przewagę. Teraz mistrzynie Polski będą chciały zaprezentować się jeszcze lepiej i odnieść bardziej przekonujące zwycięstwo.

Zagłębie wygrało dotychczas tylko cztery mecze i nie ma już szans na awans do play-offów. Wyniki nie do końca satysfakcjonowały działaczy klubu, stąd też w trakcie rozgrywek dokonano zmiany trenera – Mirosława Orczyka zastąpił Leszek Marzec.

Największy wpływ na grę sosnowiczanek mają Amerykanki Naketia Swanier i Robyn Parks. Ważnymi ogniwami są także Litwinka Egle Siksniute, Czeszka Michaela Stara czy Agnieszka Fikiel.

Początek spotkania Ślęza – Zagłębie o godz. 18 w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim.