Bogdan Zdrojewski niemal na pewno ministrem kultury

(Polskie Radio Wrocław / Radio RAM) | Utworzono: 2007-11-08 14:14 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Bogdan Zdrojewski niemal na pewno ministrem kultury - Bogdan Zdrojewski (Fot. Polskie Radio Wrocław)
Bogdan Zdrojewski (Fot. Polskie Radio Wrocław)

- Bogdan Zdrojewski jest kandydatem na ministra kultury - oświadczył Zbigniew Chlebowski w wypowiedzi dla Polskiego Radia Wrocław i Radia RAM. I dodał: - To nie jest przesądzone. Ale wiem, że taką propozycję złożył Donald Tusk.

Posłuchaj wypowiedzi Zbigniewa Chlebowskiego dla Polskiego Radia Wrocław i Radia RAM:

Dobre zdanie o Bogdanie Zdrojewskim (PO) ma ustępujący minister kultury Kazimierz M. Ujazdowski (PiS). Obaj są zresztą posłami z Wrocławia.

Posłuchaj, co o Zdrojewskim mówi Kazimierz M. Ujazdowski w wypowiedzi dla Polskiego Radia Wrocław i Radia RAM:

Przypomnijmy, że w niedawnych wyborach parlamentarnych Zdrojewski uzyskał niezwykły wynik: ponad 213 tys. głosów w okręgu wrocławskim. To drugi - po warszawskim rezultacie Donalda Tuska - indywidualny wyborczy wynik w Polsce. A jednak mimo to przez dłuższy czas nie było wiadomo, na jakie stanowisko w rządzie Donalda Tuska może liczyć Zdrojewski. Początkowo był typowany na ministra obrony narodowej, jednak już kilka dni po wyborach okazało się, że ma niewielkie szanse na to stanowisko. Sam zaczął żartować, że zostanie "ministrem obrony kultury narodowej".

Przeczytaj raport specjalny serwisu www.prw.pl z 31 października o tym, kim mógłby zostać Bogdan Zdrojewski.

W czwartek Zbigniew Chlebowski zapewnił także, że Platforma Obywatelska nie zamierza zrezygnować z kandydatury Radosława Sikorskiego na ministra spraw zagranicznych. Tajemnicą natomiast pozostanie jeszcze przez kilka dni kandydat na ministra obrony narodowej.

Reklama
Dźwięki
Kazimierz M. Ujazdowski (PiS) ciepło wypowiada się o Bogdanie Zdrojewskim (PO) jako o ewentualnym ministrze kultury w rządzie PO-PSL.
Zbigniew Chlebowski (PO) ujawnia, że Donald Tusk zaproponował Bogdanowi Zdrojewskiemu stanowisko ministra kultury.

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.