Oszust podający się za policjanta aresztowany

Radio Wrocław | Utworzono: 2018-03-07 13:30
A|A|A

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna zatrzymali 28-latka, który okradał starsze osoby.

Policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Wrocławia mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji ukradł portfel z pieniędzmi na szkodę starszego mężczyzny. W związku z tym dzielnicowi zatrzymali w bezpośrednim pościgu podejrzewanego. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z komendy miejskiej policji we Wrocławiu w wyniku przeprowadzonych czynności z zatrzymanym udowodnili mu, że w okresie od stycznia do marca br. metodą na tzw. policjanta dokonał kradzieży oraz rozboju na szkodę 28 osób.

Proceder polegał na tym, że mężczyzna okazując fałszywą legitymację policyjną miał rzekomo prowadzić czynności w związku ze sprawą narkotykową. W tym celu sprawdzał pomieszczenia oraz rzeczy osobiste pokrzywdzonych, aby zobaczyć czy nie ma tam nielegalnych substancji. W trakcie tych zdarzeń okradał starsze osoby zabierając im gotówkę i portfele. Do tej pory funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie 28 tego typu czynów.

28-letni mieszkaniec Wrocławia był w przeszłości karany za kradzieże.

Sąd na podstawie zebranych dowodów i materiałów wydał już postanowienie o tymczasowym areszcie wobec podejrzanego na miesiąc. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast rozbój zagrożony jest karą do lat 12.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama