Kobiece wydanie DAB+ Literatura: Paulina Moffitt, Beata Andrzejczuk i Dobromiła Jankowska

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2018-03-08 12:30 | Zmodyfikowano: 2018-03-07 20:03
A|A|A

Paulina Moffitt

Czwartkowe spotkanie z literaturą zaczniemy od spotkania z Pauliną Moffitt, autorką książki pt. "Wszystko czego pragniesz". To propozycja przede wszystkim dla miłośników podróży, opisuje prawdziwą historię  kobiety marynarz i przenosi w przeróżne miejsca jej wypraw (m.in. Lazurowe Wybrzeże, Meksyk, Amazonia, Zjednoczone Emiraty Arabskie). Nie brakuje w niej przygód, ciekawych charakterów, historii wielkiej miłości, a także ważnych lekcji wyciągniętych z każdego doświadczenia. 

Z okazji 8 marca przed nami prawdziwie kobiecy program, bo w drugiej jego części pojawi się w naszym studiu Beata Andrzejczuk - pisarka, która ma na swoim koncie dziesiątki opowiadań publikowanych w Polsce i za granicą. Na kwiecień przygotowuje nowy cykl, który skierowany będzie głównie do młodzieży.

Kolejnym gościem, który pojawi się w programie literackim będzie Dobromiła Jankowska. Opowie o dwóch książkach: "Instrukcja dla pań sprzątających" autorstwa Lucii Berlin i "Legenda o samobójstwie" Davida Vanna. Dobromiła jest tłumaczką obu pozycji. Pierwsza z nich to zbiór opowiadań, które należą do najbardziej znanych utworów amerykańskiej pisarki. Ich cechą charakterystyczną jest skupienie na najbardziej ulotnych momentach życia, wydarzeniach pozornie nieistotnych lub takich, których w codziennej rutynie już nie zauważamy. "Legenda o samobójstwie" to opowieść o relacji syna i ojca, którzy decydują się na spędzenie kilku miesięcy na odludnej wyspie Sukkwan, tylko we dwóch.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama