Literatura w RWK: Podróż za marzeniami dookoła świata, ekranizacja "Mocka" i praca tłumacza książkowego

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2018-03-10 22:10 | Zmodyfikowano: 2018-03-10 22:10
A|A|A

fot. Ilona Biernacka

Czwartkowe spotkanie z literaturą rozpoczęliśmy od spotkania z Pauliną Moffitt, autorką książki pt. "Wszystko, czego pragniesz". To propozycja przede wszystkim dla miłośników podróży, opisuje prawdziwą historię kobiety marynarz i przenosi w przeróżne miejsca jej wypraw (m.in. Lazurowe Wybrzeże, Meksyk, Amazonia, Zjednoczone Emiraty Arabskie). Nie brakuje w niej przygód, ciekawych charakterów, historii wielkiej miłości, a także ważnych lekcji wyciągniętych z każdego doświadczenia.

W drugiej części programu gościliśmy Marcina Kurka - producenta filmowego, który opowiedział o ekranizacji "Mocka" Marka Krajewskiego oraz o tym jak adaptuje się literaturę do filmu.

Kolejnym gościem, który pojawił się w programie literackim była Dobromiła Jankowska. Opowiedziała o dwóch książkach: "Instrukcja dla pań sprzątających" autorstwa Lucii Berlin i "Legenda o samobójstwie" Davida Vanna. Dobromiła jest tłumaczką obu pozycji. Pierwsza z nich to zbiór opowiadań, które należą do najbardziej znanych utworów amerykańskiej pisarki. Ich cechą charakterystyczną jest skupienie na najbardziej ulotnych momentach życia, wydarzeniach pozornie nieistotnych lub takich, których w codziennej rutynie już nie zauważamy. "Legenda o samobójstwie" to opowieść o relacji syna i ojca, którzy decydują się na spędzenie kilku miesięcy na odludnej wyspie Sukkwan, tylko we dwóch.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama