Metraco Zagłębie po rzutach karnych wygrywa w Elblągu

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-03-15 19:15

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin pokonały na wyjeździe Start Elbląg. Po 60 minutach był remis 21:21. Karne lepiej wykonywały zawodniczki z Lubina, które triumfowały 3:2.

W pierwszej połowie wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. W starciu trzeciej z drugą drużyną rozgrywek emocji i zwrotów akcji nie brakowało. Gospodynie złapały wiatr w żagle w drugim kwadransie pierwszej połowy, kiedy z wyniku 6:8 wyszły na prowadzenie 10:8. Zagłębie doprowadziło jeszcze do remisu, ale do szatni elblążanki schodziły prowadząc jedną bramką 12:11.

Przez większość drugiej połowy na prowadzeniu była miejscowa drużyna. Kolejne piłki odbijały bramkarki Startu, a skuteczne akcje w ofensywie, połączone z dobrą obroną sprawiły, że na dziesięć minut przed końcem elblążanki prowadziły różnicą trzech bramek – 18:15. Metraco Zagłębie Lubin już w ostatnim meczu z MKSem Lublin pokazało, że walczy do końca i tym razem to się opłaciło. Z każdą kolejną akcją niwelowały straty do gospodyń i choć czas uciekał do końca była wiara w zwycięstwo. Z wyniku 17:20 na pięć minut przed końcem lubinianki doprowadziły do remisu i niewiele zabrakło, aby zadały ostateczny cios. Dwadzieścia sekund przed końcowa syreną Metraco Zagłębie było przy piłce, jednak do pełni szczecią zabrakło nieco skuteczności.

W pierwszej serii nie pomyliły się Lisewska i Buklarewicz, W drugiej przestrzeliła Świerczek, a prowadzenie miedziowym dała Adrianna Górna. W kolejnej serii pomyliły się i Jędrzejczyk i Grzyb. Kolejne karne wykorzystały Kozimur i Mączka, a mecz zakończył nieskuteczny karny Joanny Wagi.

Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin 21:21 (12:11) k. 2:3

Start: Powaga, Szywerska – Choromańska, Świerczek, Waga, Jędrzejczyk, Dorsz, Kwiecińska, Kozimur, Szynkaruk, Lisewska, Stokłosa, Świerżewska, Yashchuk.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 3, Mączka 5, Semeniuk, Trawczyńska 1, Buklarewicz 1, Wasiak, Rosińska, Górna 3, Piechnik, Jochymek, Belmas, Pielesz 7, Milojević 1.