Dolny Śląsk: ponad 51 proc. dla Platformy Obywatelskiej

| Utworzono: 2007-10-21 23:54 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Bogdan Zdrojewski (Fot. PRW)

Według wstępnych, sondażowych wyników, do Sejmu wejdą tylko cztery ugrupowania: PO, PiS, LiD i PSL. Z sondażu PBS DGA dla TVN, TVN 24 i dziennika "Polska" wynika, że Platforma Obywatelska zdobyła ponad 44 proc. głosów, PiS - ponad 31 proc., LiD - 12 proc., PSL - 8 proc.

A jak to wygląda na Dolnym Śląsku? PO - 51 proc., PiS - 25,5 proc., LiD - ponad 14 proc.

We Wrocławiu najwięcej głosów, bo ponad 255 tys. otrzymał Bogdan Zdrojewski z PO. Na drugim miejscu był Kazimierz Michał Ujazdowski z PiS.

Donald Tusk pokonał Jarosława Kaczyńskiego w wyborach w Warszawie. Tusk zdobył prawie pół miliona głosów. Jarosław Gowin pokonał Zbigniewa Ziobrę w wyborach w Krakowie. Wojciech Olejniczak wygrał w Łodzi wybory z Leszkiem Millerem. Olejniczak otrzymał 60 tys. głosów a Miller tylko 6 tys. Takie są wyniki sondażu, przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie Telewizji Polskiej i "Rzeczpospolitej".

Frekwencja wyborcza była wysoka - w kraju wyniosła 55,3 proc. (PBS DGA). 30 tys. Polonusów wzięło udział w głosowaniu w Stanach Zjednoczonych. Bardzo wysoką frekwencję zanotowano także w Afganistanie, w bazie w Gardez głosowali prawie wszyscy żołnierze.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama