Pogoda: Przelotne opady deszczu i do 15°C

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-03-31 10:00
A|A|A

FOT: CC0 Public Domain

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:
Przeważająca część Europy będzie pod wpływem wieloośrodkowego układu niskiego ciśnienia, z głównymi ośrodkami nad Anglią, Zatoką Genueńską oraz Czechami; jedynie nad Półwyspem Iberyjskim pogodę będzie kształtował Wyż Azorski.
Polska będzie pod wpływem płytkiego niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Czech nad południowy zachód kraju. Z południa nasunie się strefa frontu ciepłego. Do Polski zacznie napływać ciepłe powietrze polarne morskie, tylko północ kraju pozostanie w chłodniejszej masie powietrza polarnego. W sobotę po południu, na krańcach południowo zachodnich kraju zaznaczy się strefa frontu chłodnego. Ciśnienie będzie spadać.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu głównie po południu i lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, podczas burz porywisty.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, wieczorem miejscami o natężeniu umiarkowanym, lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów około 10 mm. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady deszczu. Spadek temperatury od 1°C do 3°C. Wiatr w dzień dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, z kierunków południowych.

Warunki biometeorologiczne: obojętne przechodzące w niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama