RW Kultura: Zdrój Muzyki, kwiecień u Grotowskiego, Mazowsze na 70 lat (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-04-13 16:10 | Zmodyfikowano: 2018-04-13 16:10
A|A|A

Uwaga - po raz pierwszy w Radiu Wrocław Kultura reprezentanci zespołu Mazowsze. Właśnie występują we Wrocławiu, świętując swoje 70-lecie. Postanowiliśmy dowiedzieć się, jak dziś tworzy się zespół-legendę. Od samego dyrektora, znakomitego dyrygenta Jacka Bonieckiego oraz Krzysztofa Kurleja, menadżera, wcześniej artysty-tancerza i chórzysty.

Monika Blige, dyrektor artystyczna Instytutu Grotowskiego. W kwietniu u Grota wydarzenie za wydarzeniem. Swoje spektakle i przedsięwzięcia artystyczne prezentują Fundacja Jubilo, Teatr Grupa, Studio Matejka, Teatr Układ Formalny. A to nie koniec propozycji instytutu. Warto śledzić ich zapowiedzi, a przede wszystkim o wszystkim posłuchać u nas.

Iryna Zhytynska i Mateusz Wiśniewski ze Stowarzyszenia im. Ryszarda Straussa. W sobotę 14 kwietnia w Polanicy Zdroju koncert z cyklu Zdrój muzyki (o 19:00). Słynne arie z południa – Włoch, Francji, Hiszpanii, z 'Carmen', 'Werthera', 'Samsona i Dalili' i innych zaśpiewa właśnie znakomita mezzosopranistka Iryna Zhytynska. Artystce, która występowała na ważnych scenach Europy, w Polsce w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej czy Operze Wrocławskiej, na fortepianie towarzyszyć będzie Tatiana Dranchuk.

Do usłyszenia co tydzień w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama