Uroczystości 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Jeleniej Górze

Robert Zapora, GN | Utworzono: 2018-04-10 07:15 | Zmodyfikowano: 2018-04-10 11:19
A|A|A

fot. Robert Zapora

O godz. 8. w dawnym Kościele Garnizonowym odprawiona została msza święta w intencji ofiar, a dokładnie o 8.41, czyli w momencie upadku samolotu, rozpoczęła się krótką uroczystość. Przed znajdującym się przy kościele obeliskiem upamiętniającym J. Szmajdzińskiego i inne ofiary katastrofy zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Łączył a nie dzielił, z każdym potrafił znaleźć wspólny język – tak o Jerzym Szmajdzińskim, który zginął osiem lat temu w katastrofie Smoleńskiej, mówią jego koledzy i przyjaciele. Mimo upływu czasu, ciągle mają go świeżo w pamięci.

Mówi prezes fundacji jego imienia i zarazem jego bliski przyjaciel Andrzej Dobrowolski:

Były prezydent Jeleniej Góry Józef Kusiak pamięta, że J. Szmajdziński mocno interesował się sportem, nie tylko tym przez duże S:

Pod znajdującym się w Jeleniej Górze obeliskiem upamiętniającym 97 ofiar Katastrofy Smoleńskiej złożono dzisiaj kwiaty i zapalono znicze. Przyszło kilkudziesięciu przyjaciół J. Szmajdzińskiego, były też oficjalne delegacje wielu instytucji i stowarzyszeń.

Jeleniogórskie Prawo i Sprawiedliwość także zaprasza na mszę świętą – dzisiaj o godz. 18. w Bazylice św. Erazma i Pankracego.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama