Mistrzostwa Europy już w sobotę w Wałbrzychu

Barbara Szeligowska | Utworzono: 2018-04-13 14:32 | Zmodyfikowano: 2018-04-13 14:33
A|A|A

FOT. Wikipedia

W sobotę rozpoczną się Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów w Szachach. W  rywalizacji weźmie udział 28 drużyn z 12 krajów, a przy planszach zasiądzie prawie 130 zawodników. Przewidziany jest również otwarty turniej szachów błyskawicznych, w których może wzięć udział każdy
chętny. Zapowiada się wysoki poziom gry, mówi dyrektor zawodów, Aleksander Sokólski:

W sekcji 50+ najwyższy numer startowy ma drużyna Włoch, natomiast w sekcji 60+ najlepsza jest reprezentacja Rosji. Oczywiście najlepsza w teorii, bo to zweryfikuje turniej.


Tej rangi zawody są organizowane od 18 lat, a w tym roku po raz pierwszy zawitały do Polski. Areną szachowych zmagań będzie hala widowiskowo-sportowa w Aqua Zdroju, mówi dyrektor
zawodów, Aleksander Sokólski:

Zachęcam do wzięcia udziału, ponieważ jest to coś ciekawego, oczywiście ważne jest zachowanie ciszy, pamiętaniu o wyciszeniu telefonów komórkowych. Również zachęcam do kibicowania w Internecie.


Wszystkie rozgrywane partie będzie można oglądać bezpłatnie, codziennie aż do 22 kwietnia, do ceremonii zamknięcia zawodów. Uroczyste otwarcie mistrzostw jest zapowiedziane na sobotę na 14.30. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama