Wrocław: Nie chcieli pokazać, czym palą, więc strażnicy zbadali popiół. Są wyniki

Dorota Kuźnik, jk | Utworzono: 2018-04-17 10:35 | Zmodyfikowano: 2018-04-17 10:35
A|A|A

Tymczasem wystarczy odrobina popiołu, by wywnioskować, co paliło się w danym piecu. Jak mówi rzecznik wrocławskich strażników Waldemar Forysiak, pierwsza analiza przesłanej próbki już wróciła z laboratorium i wyniki są jednoznaczne:

Teraz straż miejska, mając dowód, będzie kierowała sprawy do sądu. Spalanie w piecach tego, co popadnie, może się skończyć karą nawet powyżej 5 tysięcy złotych. Badania przeprowadzane są w laboratorium na Śląsku działającym dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wrocław jest jednym z około stu miast, które badają w nim popiół.

Pomysł chwalą mieszkańcy Wrocławia:

Koniec sezonu grzewczego nie oznacza końca kontroli, ponieważ nadal są osoby, które piec traktują jak utylizator odpadów.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~pyl z opon
2018-04-26 12:57:46
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak taki dostatek to czemu ludzie nie pala tanim węglem? Ciekawe ze tyle pieców na koks ubyło. a smogu przybyło? I co z palaczami papierosów. tez chyba jest to źródło nisko emisyjne?
~Wypalanie traw na ogródka
2018-04-21 09:42:00
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pora zmienić cel, teraz to ogródki działkowe należy kontrolować oraz glilowanie w blokach na balkonach Popiół do analizy powinien za to zbierać kominiarz przy corocznej kontroli i skończyło by się raz na zawsze palenie byle czym.
~Little Dragon
2018-04-18 10:53:39
z adresu IP: (195.212.xxx.xxx)
Ocena: 5
bardzo dobrze! zero litości dla cwaniaków. To nie kwestia,że opał jest drogi, sa programy dostacji do wymiany pieców, karać, karać i publicznie pietnować inaczej nigdy nic sie nie zmieni!
~Gość
2018-04-18 10:33:47
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -3
Dołóżcie ludziom do węgla a potem sprawdzajcie bo w tym kraju najlepiej wychodzi karanie a nie pomoc
~Realista
2018-04-17 20:47:15
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: -4
Napiszcie ile miasto płaci za badanie jednej takiej próbki popiołu.
~Cycek
2018-04-17 20:23:30
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zima wróciła do Wrocka? Dziwne.
~Do Ślązaka
2018-04-17 16:55:59
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dodałbym jeszcze, że obecne nazewnictwo administracyjne kuleje i należałoby je zmienić. Wobec jądra śląskości w okolicach góry Ślęży i Wrocławia, istnienie nazwy województwa śląskiego zamiast górnośląskiego jest przeżytkiem pruskim i skandalem. Pis niestety walczy tylko z komuną. Z Prusakiem już nie. A powiedz to warszawiakowi, to już nic nie skuma. Tak to jest jak dolnoślązacy nie potrafią walczyc o swoje. Oni w swych górnych warstwach wolą bredzić, że Wrocław tylko przypadkiem jest w Polsce i czuja się dolnoslązakami o kosmopolitycznym umyśle. I takie mamu elity we Wrocławiu. Siąść i płakać tylko zostaje.
~Mala
2018-04-17 16:07:57
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 5
Mieszkałem przez chwilę na maslicach. To co ludzie tam palą w domkach jednorodzinnych to masakra.
~faraf
2018-04-17 13:29:27
z adresu IP: (194.54.xxx.xxx)
Ocena: 1
A zbadał ktoś popiół z komina budki dróżniczej (czy raczej domku z czerwonej cegły) obok dworca Psie-Pole, tam gdzie ul. Dobroszycka wchodzi pod wiadukt ulicy Sobieskiego?? Tam to dopiero smród i kłęby dymu się unosiły! Ale widać kolej jest nietykalna, im wolno w odróżnieniu od zwykłych obywateli.
~adam
2018-04-17 12:52:32
z adresu IP: (82.160.xxx.xxx)
Ocena: -2
jak udowodnić palaczowi ze to jest napewno jego popiół ?:)
~Ślązak chyba ty
2018-04-17 12:46:48
z adresu IP: (185.31.xxx.xxx)
Ocena: -4
Wrocław to Dolny Śląsk.
~Ślązak
2018-04-17 12:27:41
z adresu IP: (194.6.xxx.xxx)
Ocena: 0
No tak, laboratorium znajduję się na Śląsku, a Wrocław to Pomorze. Bania z geografii, Dorotko!