Wałbrzych: Zmiany w szkołach technicznych

Bartosz Szarafin, mk | Utworzono: 2018-04-23 07:20 | Zmodyfikowano: 2018-04-23 07:20
Wałbrzych: Zmiany w szkołach technicznych -

Minister Edukacji - Anna Zalewska podkreślała, że szkolnictwo branżowe musi stawiać na praktykę i kształcenie w zawodach, po których można znaleźć zatrudnienie. Zwróciła też uwagę, że nie wolno dopuścić do tego, by oszukiwać młodych ludzi:

Porozumienia pozwoliły definitywnie nawiązać współpracę pomiędzy Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną, Koksownią VICTORIA oraz trzema szkołami technicznymi. 

  • Ceramikiem ze Szczawna Zdroju
  • Energetykiem i Mechanikiem z Wałbrzycha

Uczniowie klas patronackich będą mogli liczyć na opiekę doświadczonych pracowników firmy, a także na praktyki, wsparcie finansowe i stypendia dla najambitniejszych. Klasy będą kształcić w zawodach technik mechanik, mechatronik, elektryk oraz technik technologii chemicznej.

-Na rynku nie ma potrzebnych nam specjalistów, dlatego zdecydowaliśmy się na przystąpienie do klastra edukacyjnego i poszukanie szkół, które będą kształcić w potrzebnych nam zawodach - mówi Katarzyna Dawidczyk, prezes spółki - i dodaje, że wpływ na decyzję wielu młodych mają często rodzice:

W Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych pracują często całe rodziny, jednak problemem zaczyna być luka pokoleniowa. Średnia wieku w firmie wynosi 38 lat, a chętnych do pracy zaczyna brakować. W ramach wałbrzyskiego Klastra Edukacyjnego „INVEST IN EDU” powstało jedenaście klas patronackich. Jego głównym celem jest monitorowanie i prognozowanie zapotrzebowania na konkretne umiejętności i kwalifikacje zawodowe, a także promowanie szkolnictwa technicznego i kojarzenie szkół z pracodawcami.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.