Ogólnopolskie Igrzyska w sportach pożarniczych jednostek OSP na wygasłym wulkanie „Zamek Grodziec”

materiały prasowe | Utworzono: 2018-04-24 12:01 | Zmodyfikowano: 2018-04-24 12:01
A|A|A

W dniach 19-20 maja 2018 odbędą się nietypowe zawody w miejscu gdzie przeważnie odbywają się turnieje rycerskie. Miejsce to znajduje się na wygasłym wulkanie na wysokości 389 m n.p.m. w Grodźcu, pow. Złotoryja, gmina Zagrodno, na którym znajduje się jeden z najpiękniejszych Zamków w Polsce z Bardzo bogatą historią - Zamek Grodziec.

Zawody są skierowane, jak sama nazwa wskazuje, do Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski. Zawody mają na celu sprawdzenie sprawności strażaków, formy fizycznej oraz pracy w zespole. Każdy zespół OSP może brać w nich udział, w 5-co osobowych składach, w trzech kategoriach - męski, żeński , mieszany. Zgłoszenia do zawodów są przyjmowane do 13 maja bez wcześniejszych eliminacji. Drużyna może się składać z jednej OSP lub reprezentacja strażaków z gminy lub powiatu.

Zawody będą polegały na tym, że każdego dnia na odcinku około 400 metrów będzie 10 przeszkód i zadań - każdego dnia inne… Przykładowe przeszkody i zadania do pokonania – konar drzewa z wydrążonym wnętrzem, budowa wału z worków z piaskiem, transport poszkodowanego na desce ratowniczej przez przeszkody, przejście przez ścianę w formie dachu o wys. 2 m, skok przez rów o długości 1,8 m, budowa linii gaśniczej i wiele innych ciekawszych i trudniejszych zadań i przeszkód. Organizatorzy mają jeszcze wiele innych atrakcji dla strażaków, jak i dla turystów, lecz nie możemy za wiele zdradzić.

Organizatorzy - OSP Grodziec zapraszają strażaków do udziału, a fanów pożarnictwa do kibicowania.

Zgłoszenia do zawodów oraz info:
Email: osp-grodziec@wp.pl , tel. 512 011 265

Strony informacyjne o zawodach: TUTAJTUTAJ

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama