Wrocław: Niebawem wiosenna edycja Wampiriady

mat. prasowe, jk | Utworzono: 2018-04-26 08:01 | Zmodyfikowano: 2018-04-27 08:01
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. Shutterstock

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego zaprasza na wiosenną edycję Wampiriady - największej akcji honorowego krwiodawstwa w środowisku akademickim.

Odbędzie się ona w budynku Z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w terminie od 28 do 30 maja. Zachęcamy w tym dniu wszystkich studentów (i nie tylko) do oddania krwi i niesienia bezinteresownej pomocy osobom w potrzebie. Oprócz radości z podzielenia się dobrem, zapewniamy uczestnikom wspaniałe nagrody i dużo niespodzianek!

Aby móc oddać krew należy spełniać odpowiednie wymagania, a także wstrzymać się od np. intensywnego wysiłku fizycznego czy używek w dniu oddania krwi. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Wampiriada to jednak nie tylko akcja honorowego krwiodawstwa, lecz również możliwość zauważenia problemu deficytu krwi do transfuzji i zrozumienia, jak cenna jest każda mała pomoc. Projekt ma na celu również promowanie zdrowego trybu życia w środowisku lokalnym Wrocławia, a przede wszystkim pośród studentów. Organizatorom zależy na uświadomieniu ludziom, że krew jest bezcenna - oddając ją można uratować czyjeś życie. Szerząc ideę krwiodawstwa, zwracają uwagę na fakt, że każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy.

Do zobaczenia już niedługo na Uniwersytecie Ekonomicznym! 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama