Wrocław: Niebawem wiosenna edycja Wampiriady

mat. prasowe, jk | Utworzono: 2018-04-26 08:01 | Zmodyfikowano: 2018-04-27 08:01
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. Shutterstock

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego zaprasza na wiosenną edycję Wampiriady - największej akcji honorowego krwiodawstwa w środowisku akademickim.

Odbędzie się ona w budynku Z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w terminie od 28 do 30 maja. Zachęcamy w tym dniu wszystkich studentów (i nie tylko) do oddania krwi i niesienia bezinteresownej pomocy osobom w potrzebie. Oprócz radości z podzielenia się dobrem, zapewniamy uczestnikom wspaniałe nagrody i dużo niespodzianek!

Aby móc oddać krew należy spełniać odpowiednie wymagania, a także wstrzymać się od np. intensywnego wysiłku fizycznego czy używek w dniu oddania krwi. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Wampiriada to jednak nie tylko akcja honorowego krwiodawstwa, lecz również możliwość zauważenia problemu deficytu krwi do transfuzji i zrozumienia, jak cenna jest każda mała pomoc. Projekt ma na celu również promowanie zdrowego trybu życia w środowisku lokalnym Wrocławia, a przede wszystkim pośród studentów. Organizatorom zależy na uświadomieniu ludziom, że krew jest bezcenna - oddając ją można uratować czyjeś życie. Szerząc ideę krwiodawstwa, zwracają uwagę na fakt, że każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy.

Do zobaczenia już niedługo na Uniwersytecie Ekonomicznym! 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama