Deblowa wygrana Łukasza Kubota w pierwszej rundzie turniej w Monachium

| Utworzono: 2018-05-02 07:40

Argentyńczycy jako pierwsi zdobyli przełamanie, ale w ósmym gemie doszło do wyrównania. W tie breaku górą byli już faworyci. Z kolei w drugim secie tenisiści z Ameryki Południowej znów szybko wyszli na prowadzenie, ale tym razem utrzymali przewagę do samego końca.

Kwestię zwycięstwa w całym spotkaniu rozstrzygnął zatem mistrzowski tie break. W rozgrywce tej lubinianin i jego partner przegrali pierwszą piłkę, by potem zdobyć siedem kolejnych punktów. Po 107 minutach wygrali ostatecznie 7:6(3), 3:6, 10-4 i awansowali do ćwierćfinału.

W ćwierćfinale ich rywalami będą Bośniak Mirza Basic i Węgier Marton Fucsovics.

Wynik meczu 1. rundy gry podwójnej:
Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 1) - Maximo Gonzalez, Diego Schwartzman (Argentyna) 7:6 (7-3), 3:6, 10-4.

Dzień wcześniej tenisista z Dolnego Śląska został samodzielnym liderem światowego rankingu deblistów. Podobnie jak jego partner Marcelo Melo Kubot ma 7870 punktów, ale ma mniejszą liczbę rozegranych turniejów od Brazylijczyka.