Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (7.05-13.05)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-05-06 16:45 | Zmodyfikowano: 2018-05-06 16:45
A|A|A

W sobotę 12 maja drugi bieg drugiej edycji Mistrzostw Kątów Wrocławskich. Do pokonania 5 kilometrów. Start o godz. 11.00. z parkingu GOKiS w Kątach Wrocławskich. Zapisy w dniu zawodów na miejscowym stadionie sportowym.

12 maja już po raz czwarty wystartuje Bieg Kresowy w Bystrzycy Oławskiej. To inicjatywa mająca na celu ratowanie dziedzictwa kresowego i pomoc Polakom na wschodzie. 10-kilometrowy bieg oraz rywalizacja nordic walking odbywać się będą na ulicach oraz drogach leśnych koło Ryczyna. Trasa jest głównie crossowa. W programie także biegi dla najmłodszych. Start w okolicach stadionu lekkoatletycznego w Bystrzycy o godz. 10.00. W przypadku wolnych miejsc będzie możliwość zapisów w dniu zawodów.

Na dwudniowe święto biegania zaprasza w tym roku Jedlina Zdrój. Impreza rozpocznie się w sobotę. 12 maja po raz pierwszy rozegrana zostanie Złota Mila. To propozycja dla tych, dla których górski półmaraton to jeszcze za duży dystans. Uczestnicy będą mieć niepowtarzalną okazję, by przebiec przez najdłuższy tunel kolejowy w Polsce o długości 1602 metrów. Start biegu o godz. 11.00 ze stacji kolejowej w Jedlinie Zdrój. Zapisy internetowe do 10.05 lub ewentualnie w dniu zawodów.

Dzień później główna część rywalizacji. 13 maja wystartuje 5. Półmaraton Górski w Jedlinie Zdroju. To jedna z najpopularniejszych imprez w regionie. Część dystansu także prowadzi przez tunel kolejowy. Biegacze na wymagającą i zróżnicowaną trasę ruszą o godz. 10.00 z kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na liście startowej. Zapisywać się można do 10 maja.

12 maja na terenie Nadleśnictwa Wołów zakończy się tegoroczny Leśny Maraton na Raty. Finałowe zawody odbędą się w miejscowości Tarchalice. Do pokonania ok.10,5 kilometra. Start o godz. 10.00 z terenu Szkółki Leśnej. Zapisy w biurze zawodów w dniu imprezy.

W sobotę (12.05) we Wrocławiu - już po raz 13. wystartuje Bieg Wyspiańskiego. Start i meta na Wybrzeżu Wyspiańskiego przy skrzyżowaniu z Norwida. Do pokonania 5200 metrów nawierzchnią asfaltową oraz polną nad Odrą. Start o godz. 10.00.

Rzepakowa Dycha - taką nazwę nosi bieg, który 12 maja zorganizowany zostanie w miejscowości Chełmiec koło Jawora. 10-kilometrowa trasa biegnie m.in. szutrowymi drogami pomiędzy polami rzepaku oraz duktami leśnymi okalającymi Górę Kalwarię. Start zaplanowano na godz. 11.00 z boiska sportowego w Chełmcu. Regulamin dopuszcza zapisy w dniu imprezy.

Biegaczy i miłośników nordic walking 12 maja już po raz kolejny zaprasza Dziadowa Kłoda koło Oleśnicy. W sobotę rozegrany zostanie tam 3. Bieg o Kłodę. Rywalizacji na ponad 5-kilometrowej, asfaltowej trasie towarzyszyć będzie marsz nordic walking na tym samym dystansie. Zapisy, tylko i wyłącznie internetowe, do 9 maja. Start o godz. 15.00 z terenu Gminnego Ośrodka Kultury.Tego samego dnia (12.05) rozegrany zostanie 5. Cross Mokrzeszowski. 10-kilometrowa trasa ma urozmaicony profil i prowadzi drogami o zróżnicowanej nawierzchni. Imprezie głównej towarzyszyć będzie rywalizacja w nordic walking na 5 km. Zapisy elektroniczne do 10 maja oraz w dniu zawodów. Początek rywalizacji w Mokrzeszowie o godz. 12.00 na terenie Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego.W sobotę 12 maja w Jeleniej Górze odbędzie się 4. Zabobrzańska Mila. W programie rywalizacja najmłodszych oraz bieg główny na 9 kilometrów. Trasa jest płaska o nawierzchni szutrowo-trawiastej. Start o godz. 11.30 z okolic ronda przy sklepie Leroy Merlin. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniu zawodów.

Wilczyce koło Wrocławia 12 maja zapraszają na organizowany po raz pierwszy Bieg PSIjaźni. To impreza o charakterze pikniku biegowego, bez rywalizacji i pomiaru czasu. Uczestnicy pokonując 3,5-kilometrowy dystans będą mogli wesprzeć Fundację Pomocy Zwierzętom Matuzalki. Zapisy do 9 maja na portalu datasport oraz w dniu zawodów. Start biegu w sobotę o godz. 10.00 z boiska sportowego w Wilczycach.

Niedziela to dwa biegi w Polanicy Zdroju. 13 maja w dolnośląskim kurorcie rozpoczną się górskie zmagania w tegorocznym cyklu Runner's World Super Bieg. Uczestnicy będą rywalizować w półmaratonie oraz na trasie Dziesiątki Staropolanki, czyli o połowę krótszym dystansie. W ubiegłym roku w obu biegach wystartowało prawie 350 osób. - Liczymy, że w tegorocznej edycji biegaczy będzie więcej - mówią organizatorzy wydarzenia Bolesław Kozłowicz i Maciej Grabek:

Start obu biegów w niedzielę o godz. 11.30 w Parku Zdrojowym w Polanicy Zdroju. Szczegóły i zapisy na stronie www.superbieg.pl13 maja tradycyjne bieganie odbędzie się w Bartkowie koło Oleśnicy. Rozegrany zostanie tam 12. Bieg Lupusa o Puchar Wójta Gminy Dobroszyce. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00 na boisku w Bartkowie. Do pokonania 10 kilometrów po asfalcie oraz leśnych ścieżkach. Jest możliwość zapisów w dniu biegu.W niedzielę 13 maja w Bolkowie rozegrany zostanie uliczny Bieg z Zamkiem w Tle. Na uczestników czekają dystanse o długości 2 oraz 10 kilometrów. Start z rynku w Bolkowie o godz. 12.00. Zgłoszenia internetowe do 07.05 oraz w dniu zawodów.

Studenci i nie tylko 13 maja wystartują już po raz kolejny w Biegu Akademickim we Wrocławiu. Inicjatywa ma charakter charytatywny. W tym roku dochód z niej przeznaczony zostanie na zakup protezy dla walczącej z nowotworem Ewy. Uczestnicy będą mogli pobiec na dwóch dystansach 5 i 10 kilometrów. Miejscem rywalizacji będzie wrocławski Park Grabiszyński. Oficjalne otwarcie imprezy w niedzielę o godz. 10.00. Zapisy internetowe do 8 maja, a w przypadku wolnych miejsc, także w dniu zawodów.

 


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama