KGHM Zagłębie przegrało z Górnikiem Zabrze 0:2

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-05-06 17:30

Piłkarze Zagłębia chcąc zachować szansę gry w europejskich pucharach musieli to spotkanie wygrać. Ale Górnik, który pokonał ostatnio na wyjeździe Lecha Poznań nie zamierzał ułatwiać gospodarzom zadania.

To właśnie zespół z Zabrza szybko objął w tym meczu prowadzenie. Już w 7. minucie po błędzie Adama Matuszczyka piłka trafiła w polu karnym do Marcina Urynowicza, który pewnym strzałem pokonał Dominika Hładuna.

Górnik starał się stwarzać kolejne okazje. Strzał Rafała Kurzawy obronił jednak Hładun. W odpowiedzi uderzał Filip Starzyński, ale trafił prosto w Urynowicza. Starzyński mógł wpisać się na listę strzelców w 22. minucie, ale po jego uderzeniu z rzutu wolnego Tomasz Loska nie dał się zaskoczyć.

Akcje Górnika stawały się coraz groźniejsze. W 31. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Wieteski w piłkę nie trafili ani Urynowicz, ani Daniel Smuga. Ale trzy minuty później było już 2:0 dla zabrzan. Po asyście Daniela Smugi Damian Kądzior podwyższył wynik.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy z dystansu uderzał jeszcze Starzyński, ale strzelił bardzo niecelnie.

Początek drugiej połowy również należał do gości. Najpierw niecelnie strzelał Kurzawa, a potem minimalnie pomylił się Szymon Żurkowski. W 53. minucie bliski zdobycia gola dla Zagłębia był Filip Jagiełło, ale uderzył tuż obok bramki. Lubinianie starali się strzelić kontaktową bramkę. Bliski tego był w 70. minucie Bartosz Kopacz, ale przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

W 74. minucie gospodarze powinni strzelić gola, ale Starzyński po błędzie obrońców Górnika trafił tylko w poprzeczkę. Lubinianie starali się atakować, ale uderzenia Łukasza Monety i Jagiełły nie były w stanie zagrozić Losce.

Ostatecznie Górnik Zabrze wygrał w Lubinie z Zagłębiem 2:0.

Kolejne spotkania obu drużyn już w środę. Zagłębie zagra w Krakowie z Wisłą, a Górnik zmierzy się u siebie z Koroną Kielce.

KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 0:2 (0:2)

Marcin Urynowicz 7, Damian Kądzior 34.

KGHM Zagłębie: Hładun - Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić - Jagiełło, Matuszczyk (70' Tosik), Starzyński, Żyra - Mares (74' Woźniak), Tuszyński (46' Moneta).

Górnik: Loska - Wieteska, Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz - Kądzior (82' Liszka), Matuszek, Żurkowski, Kurzawa - Smuga (61' Angulo), Urynowicz (70' Hajda).