RW Kultura: Agnieszka Bresler, Anna Kieca, Justyna Szafran, Kazio Sponge z mamą i wujkiem (POSŁUCHAJ)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-05-10 11:23 | Zmodyfikowano: 2018-05-10 11:13
A|A|A

Kultura DAB+Teatr, godz. 16:00 (powtórka w środę od 9:00)

Na początek Anna Kieca, aktorka Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Na afisz wraca 'Genialna przyjaciółka', spektakl wg powieści Eleny Ferrante. Anna Kieca jest tu główną, a właściwie dwiema głównymi bohaterkami. Pytamy o pracę (która pewnie ciągle trwa) nad tą trudną i bardzo udaną rolą, a także o te postaci, z jakich Annę pamiętamy (np. Felicja z 'Pułapki' czy tytułowa 'Balladyna').

Troje gości: Anna Makowska-Kowalczyk, Grzegorz Mazoń i chyba najważniejszy z nich Kazio Sponge. Okazja? Długo wyczekiwany spektakl pt. 'Estradowy Wycierus', a raczej EŚTJADOWY WYĆIEJUŚ (premiera 3 czerwca we Wrocławskim Teatrze Lalek). Naprawdę. nie możemy się doczekać!

Agnieszka Bresler, aktorka i reżyserka, związana m.in. z Fundacją Jubilo i Kolektywem Kobietostan. 12 i 13 maja w Centrum Inicjatyw Artystycznych pokazy przedstawienia 'Odyseja człowieczna', powstałego na bazie warsztatów z aktorami Stowarzyszenia Ostoja. Gratulujemy również nagrody za przygotowany z kobietami w Zakładzie Karnym w Krzywańcu spektakl "Maria K.", który właśnie zwyciężył w V Ogólnopolskim Konkursie Więziennej Twórczości Teatralnej w Poznaniu, a dotyczy życia i twórczości poetki Marii Komornickiej.

Justyna Szafran. Artystka Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Kiedy pojawia się w repertuarze tej sceny jej recital solowy (dziś pod nazwą 'Szafran o miłości', kiedyś 'Łagodna'), bilety znikają w okamgnieniu. Najbliższy 13 maja na Scenie Ciśnień. Uwielbiamy każdą ze scenicznych wypowiedzi Justyny, tę szczególnie. Rozmawiamy i słuchamy piosenek (są niespodzianki).

Na program zapraszają co tydzień Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama