Raphaela Priolli nową szczypiornistką Metraco Zagłębia

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-05-11 18:00 | Zmodyfikowano: 2018-05-13 06:54
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Raphaela Priolli została nową zawodniczką Metraco Zagłębia Lubin. Brazylijska rozgrywającą podpisała kontrakt na dwa lata. Nową umową z Zagłębiem związała się także Adrianna Górna. Reprezentacyjna skrzydłowa w Lubinie grać będzie przynajmniej do sezonu końca 2019/2020.

Raphaela Maria Ferreira Priolli do Lubina przychodzi z aktualnie trzeciego klubu hiszpańskiej ekstraklasy, finalisty Challenge Cup Rocasa Gran Canaria. 29-letnia, mierząca 182 cm zawodniczka występuje na pozycji prawej rozgrywającej. Przed przejściem do ligi hiszpańskiej Priolli występowała w niemieckim Werderze Brema, gdzie była jedną z najskuteczniejszych szczypiornistek zielono-białych. Reprezentacyjna rozgrywająca w Niemczech grała od 2013 roku. Przed przyjściem do Werderu Brema występowała w ekipie z Berlina oraz drużynie Rosengarten.

Raphaela to zawodniczka o dobrych warunkach fizycznych z mocnym rzutem. Po odejściu z naszej drużyny Żany Marić to właśnie Brazylijka ma być wzmocnieniem na pozycji prawego rozegrania. Mamy nadzieję, że spełni nasze oczekiwania i szybko wkomponuje się w zespół – mówi Bożena Karkut, trener Metraco Zagłębia Lubin.

Kontrakt z Metraco Zagłębiem Lubin na dwa kolejne sezonu przedłużyła z kolei Adrianna Górna. Reprezentacyjna skrzydłowa jest wyróżniającą się zawodniczką na swojej pozycji. W 30 meczach dla Adrianna Górna zdobyła 106 bramek.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama