MIEJ GEST DLA DAMIANA

Radio Wrocław, GN | Utworzono: 2018-05-18 10:15 | Zmodyfikowano: 2018-05-18 10:15
A|A|A

fot. Facebook

Charytatywna akcja „MIEJ GEST DLA DAMIANA” odbędzie się na Pl.Nowy Targ 20 maja 2018 r. W godz. 12:00-16:00 Fundacja Miej Gest z Wrocławia zaprasza wszystkich na pokazy wyczynowej jazdy na rowerze i triki rowerowe, a najmłodszym proponuje malowanie buziek, warkoczyki i bańki mydlane. Organizatorzy chcą pozyskać środki na wsparcie finansowe dalszej rehabilitacji i zakupu specjalistycznego sprzętu dla Damiana Kołeckiego.

W kwietniu 2017 serce 24-letniego Damiana zatrzymało się. Do przyjazdu pogotowia reanimowała go mama. Bez powodzenia. Dopiero dzięki akcji ratowników i lekarzy z pogotowia udało się i Jego serce znów zaczęło bić.

W wyniku tego zdarzenia doszło do niedotlenienia mózgu i Damian zapadł w śpiączkę, w której jest do dzisiaj.

Damian stracił własny oddech, odruch połykania i kaszlu. Nie ma żadnej władzy w ciele. Nie ma mimiki, nie uśmiecha się. Mama Damiana walczy z całych sił by mógł wrócić do swojego dawnego życia, ale jest z tym zupełnie sama. Damian czuje, słyszy, rozumie. Jest tylko zamknięty, uwięziony i nie może się wyrwać, by wykonać choćby najmniejszy gest. Codzienna rehabilitacja neurologiczna, logopedyczna, zajęcia z pedagogiem, muzykoterapeutą . Mama Damiana stara się z całych sił stymulować i odbudowywać łączność Damiana ze światem. Za tego 24-letniego młodego człowieka oddycha respirator, karmi go pompa podająca jedzenie prosto do żołądka, chłopak jest zacewnikowany.

Mama Damiana musi pilnie zakupić asystor kaszlu - Koflator, który pomoże Damianowi "nauczyć się" odkasływać wydzielinę z oskrzeli, a tym samym zmniejszyć odsysanie za pomocą ssaka, które powoduje powstawanie ran i krwawień w drogach oddechowych, co stanowi zagrożenie dla jego zdrowia. Cena takiego urządzenia to 24 tys i właśnie zebranie takich środków jest celem naszej akcji. Dodam w uzupełnieniu, że koszty rehabilitacji i specjalistycznych terapii kosztują mamę Damiana ok 4-5 tys. zł miesięcznie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama