Betard Sparta podejmie dziś Falubaz Zielona Góra

Michał Hamburger | Utworzono: 2018-05-20 15:44 | Zmodyfikowano: 2018-05-20 08:17
A|A|A

W sezonie 2017 na zakończenie rundy zasadniczej Sparta Wrocław przegrała przed własną publicznością z Falubazem Zielona Góra 39:51. Zielonogórzanie znakomicie wychodzili spod taśmy i rozgrywali pierwszy łuk, a gospodarzom trudno było nawiązać walkę na dystansie. Czy drużyna z Winnego Grodu znów sprawi niespodziankę?

Sparta po pięciu rundach PGE Ekstraligi zajmuje trzecie miejsce w tabeli z pięcioma punktami na koncie. Wrocławianie dwa razy wygrywali, raz zremisowali i dwa razy przegrali. Natomiast zielonogórzanie są na piątym miejscu z czterema oczkami.

Szkoleniowiec Falubazu - Adam Skórnicki na niedzielny pojedynek zdecydował się na takie samo zestawienie, jakie dało zwycięstwo w ostatnim ligowym meczu z Apatorem Toruń. Trener Rafał Dobrucki postanowił, że w awizowanym składzie nie znajdzie się zawodzący od początku sezonu Andzejs Lebedevs. W podstawowym ustawieniu zastąpi do Max Fricke, który do tej pory jechał z pozycji rezerwowego. Australijczyk był receptą na słabą postawę nie tylko Łotysza, ale także Damiana Dróźdża. W niedzielę Polak dostanie szansę na pokazanie się w Ekstralidze i udowodnienie, że na niego również warto stawiać.

Podopieczni Rafała Dobruckiego, do tej pory nie spisują się rewelacyjnie, ale systematycznie zdobywają punkty i dziś są w czołówce tabeli. Wrocławianie liczą szczególnie na potwierdzenie wysokiej formy przez Taia Woffindena i Macieja Janowskiego, czyli dwóch najlepszych zawodników Grand Prix Polski w Warszawie. Mocny będzie także Maksym Drabik.

Falubaz Zielona Góra w tym roku jeździ w kratkę. Podobnie jak Sparta ma bardzo udane mecze, ale także ma te, o których chciałaby szybko zapomnieć. Patryk Dudek i Grzegorz Zangota to dwaj Polacy, którzy w tej drużynie pokazują żużlową klasę. Kolejnym kluczowym zawodnikiem w pojedynku ze Spartą będzie Michael Jepsen Jensen, który nieco gorzej jechał w Lesznie, ale za to w spotkaniu Apatorem Toruń pokazał, że potrafi być naprawdę szybki. W naszej ekipie jak na razie słabo prezentuje się Piotr Protasiewicz, który ma średnią biegopunktową 1,500. Kibice zielonogórskiej ekip wierzą, że wkrótce "PePe" będzie spisywał się lepiej.

Awizowane składy:

Falubaz Zielona Góra:
1. Grzegorz Zengota
2. Jacob Thorssell
3. Michael Jepsen Jensen
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Sebastian Niedźwiedź
7. Alex Zgardziński

Sparta Wrocław:
9. Tai Woffinden
10. Damian Dróżdż
11. Maciej Janowski
12. Vaclav Milik
13. Max Fricke
14. Patryk Wojdyło
15. Maksym Drabik.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama