Jacek Sutryk wystartuje w wyborach na prezydenta Wrocławia

Przemek Gałecki, el | Utworzono: 2018-05-21 13:04 | Zmodyfikowano: 2018-05-21 13:04
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

- Gdzie zgoda, tam i siła – mówił w czasie oficjalnej konferencji w „Kamienicy pod Aniołami” przy ulicy Kazimierza Wielkiego Jacek Sutryk:

Poparcia udzielił mu m.in. kończący czwartą kadencję Rafał Dutkiewicz, ale także Sojusz Lewicy Demokratycznej. Tak wybór komentowali Rafał Dutkiewicz i Marek Dyduch,  szef dolnośląskich struktur SLD:

Jacka Sutryka komplementował także Włodzimierz Czarzasty, szef SLD:

Dzisiaj podpisano list intencyjny. Z ogłoszeniem oficjalnej koalicji trzeba poczekać, bo choć dolnośląskie struktury Nowoczesnej odebrały rekomendację na start w wyborach wrocławskich Michałowi Jarosowi i poparły Jacka Sutryka (KLIKNIJ I CZYTAJ WIĘCEJ), krajowy zarząd partii nadal nie zatwierdził tej decyzji. Tadeusz Grabarek, szef Nowoczesnej na Dolnym Śląsku, mówi jednak, że jest to kwestia tylko kilku dni:

Dzisiaj na sali - co było sporym zaskoczeniem - zabrakło Władysława Frasyniuka. Legendarny działacz Solidarność miał osobiście udzielić poparcia kandydaturze Jacka Sutryka.

Jacek Sutryk powalczy m.in. z Mirosławą Stachowiak-Różecką z PiS i Kazimierzem Ujazdowskim którego wystawia PO. Oponenci oczywiście nie szczędzą słów krytyki - zarówno Marcin Krzyżanowski z PiS, jak i Marek Łapiński z PO wypowiadają się w podobnym tonie - Sutryk to kandydat magistratu, więc nie ma mowy o żadnej zmianie w polityce miasta:

Zapowiada się wielki bój o Wrocław, choć nie znamy jeszcze wszystkich kandydatów. Dolnośląski Ruch Samorządowy wystawił Jerzego Michalaka, ale formacja ma iść do wyborów z Bezpartyjnymi Samorządowcami, którzy nie zgadzają się na tę kandydaturę. Decyzja ma zapaść za tydzień - a na razie przyszli koalicjanci Michał Bobowiec i Patryk Wild - mówią tak:

PRZECZYTAJ TEŻ:

WIĘCEJ: 

Ciekawa sytuacja jest także w Nowoczesnej – mimo, że partia najprawdopodobniej cofnie rekomendację posłowi Michałowi Jarosowi i postawi na Sutryka – Jaros i tak zamierza startować. W wyborach chce wziąć udział także Robert Butwicki popierany przez Kornela Morawieckiego, a swojego startu nie wyklucza także Marta Lempart z poparciem środowisk kobiecych.

ZOBACZ TAKŻE: 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Wroclaw
2018-05-22 08:09:45
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 14
Komuniści na czele z Sutrykiem nie dotykajcie Wrocławia!
~Apacz
2018-05-22 06:51:16
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
Czyli mamy dwoje kandydatów na urząd prezydenta. Wspomniany Sutryk i Stachowiak-Różecka. Pozostali będą asystentami czyli uzupełnieniem listy wyborczej oraz dopisaniem dodatku do własnych życiorysów. Największą porażką jest Michalak z Ujazdowskim.
~POślemy
2018-05-22 01:26:41
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 20
do piekieł tych szubrawców i LEWACKICE redaktorzyny
~Artur
2018-05-22 00:44:40
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 15
...a Dytkiewicz naprawdę podobny jest tu do Jaruzela...
~Artur
2018-05-22 00:42:42
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 13
Jacek Sutryk, którego skądinąd lubie, w towarzystwie czarzastego i dyducha, największych żyjących symboli tamtej epoki... smutne. Przez Pana desperację i parcie na władze stracił Pan mój głos
~Marcin
2018-05-21 21:00:41
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 17
Mój głos stracił za romans z komunistami choć widzę, ze urzędnicy z tych samych IP cały czas piszą Czas na bezpartyjnych
~jest poprawcie
2018-05-21 18:42:29
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -21
Popieram w 100%, gratuluje i życzę powodzenia.
~Jerzyk
2018-05-21 18:28:22
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -27
Byle nie pisiowskie rzady we Wrocławiu... na Pana oddam głos bo wierzę że dzięki Panu Wrocław będzie się nadal rozwijał!!
~Pala
2018-05-21 18:24:54
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -23
To silna kandydatura i wierzę że słuszna ! W końcu jest na kogo oddać głos w tym roku.
~uhle blisko koryta
2018-05-21 18:23:03
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 30
Sami koryciarze, jak widzę tego "wrocławiaka" uhle , co jeszcze wczoraj był przyjacielem Jarosa, a dziś już jest za Sutrykiem, to mnie zbiera na wymioty.
~Ale się porobiło
2018-05-21 17:25:12
z adresu IP: (178.255.xxx.xxx)
Ocena: 26
Marek Dyduch SLD ( od 1988 członek komitetu wojewódzkiego PZPR) + Rafał Dudkiewicz ( Sutryk) W okresie stanu wojennego działał w podziemnych strukturach „Solidarności” . Ale się porobiło. Już wiadomo dlaczego Ryszard się ewakuował z Nowoczesnej. Przebili samego Ryszarda !!!
~Leniwiec
2018-05-21 16:24:21
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -21
Wrocławska nowoczesna razem z lewicą wiedzą co jest ważne. Te wojenki warszawskie nigdy nie robią dobrze miastom. Jeszcze jakiś czas temu nigdy bym nie pomyślał, że staną razem na takim spotkaniu a tu proszę. Można? Można!
~Kazko
2018-05-21 16:22:06
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -20
Wrocławianie wybiorą mądrze. Mogą zagłosować na partie albo na siebie. A Sutryk tym co robi w urzędzie pokazuje, że Rady Osiedla będą miały dużo do powiedzenia. I tego potrzeba we Wrocławiu. I dlatego ta koalicja wygra wybory.
~KONRAD
2018-05-21 16:10:41
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 22
Karuzela kręci się dalej.Nieważny jest program bo jak mówił Sekretarz Generalny Nowoczesnej poseł A.Szłapka:przyjmijmy z góry, że nie zrealizujemy swoich programów.Nie jest ważne,że koalicja,która popiera J.Sutryka jest od sasa do lasa i nie ma praktycznie żadnej spójności na żadnej płaszczyźnie.A co jest ważne? Żeby utrzymać WŁADZĘ nad Wrocławiem i jego mieszkańcami.I tak się kreci ta karuzela od 28 lat...
~Jkk
2018-05-21 15:50:15
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 14
Wierzyc sie nie chce ze Czarzasty i stary Dyduch pewnie rade nadzorcza obiecal RD.
~Lon
2018-05-21 15:45:34
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 4
No to Panie Jerzy Michalak szanse ma Pan ogromne tylko punktowac Pana Dutkiewicza widzac taka koalicje z sld nowoczesna.mysle ze blizej wyborow RD wypnie sie na koalocjantow tak jak na Pana.Za kazdym razem obiecal stawial i olal.ale glowa do goryyy jedziemy z J.S i jego pomagierami.
~Urzędnicy ruszyli do boju
2018-05-21 15:11:14
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 30
Wpisują przychylne komentarze na potęgę. Boją się zmian w ratuszu, które i tak nieuchronnie nadejdą. Czas pakować manatki.
~Lucy
2018-05-21 14:47:49
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -28
Brawo brawo i jeszcze raz brawo za decyzje! Od lat pracuje Pan dla nas Wrocławian i ja to szanuje, nie na lepszej osoby na to stanowisko.
~Hanka
2018-05-21 14:44:58
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -20
No to w końcu mamy na kogo glosowac ????
~Grzegorz
2018-05-21 14:43:48
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 32
Wydziały UM w akcji.
~Dojrzały
2018-05-21 14:42:03
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -27
W życiu bym nie pomyślał, że zagłosuję na kandydata popieranego przez SLD i N., bo nie moje rejony i nie sądziłem, że w dużych wyborach da się taką koalicję zawiązać. Szacunek Panie Sutryk! W końcu mam na kogo głosować. Zebranie poparcia tak różnych środowisk świadczy również o sile zjednywania ludzi. Polityka, polityką - mój głos Pan ma.
~Brawo Dutkiewicz!
2018-05-21 14:41:44
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -28
Świetna decyzja :) Wrocław zasługuje na obronę przed PIS
~Florian
2018-05-21 14:40:42
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -22
No i nareszcie, nie ukrywam, że długo czekałem na Pana decyzje i w końcu jest! Gratulacje
~Wrocławianin
2018-05-21 14:40:25
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -23
Konkretny wybór i dobry konkurent, czekam na program i ruszam głosować na Wrocław, który buduje Sutryk
~Super
2018-05-21 14:39:38
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -29
To dobre rozwiązanie. ja tam nie angażuję się w polską politykę i ale za to bliska jest mi samorządowa. Mam nadzieję, że ta opcja wygra!
~Klem
2018-05-21 14:39:09
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -27
Bardzo pięknie Pan to powiedział. Bije od Pana uczciwość, trzymam kciuki za wybory, bo wierzę, iż jest Pan jedynym dobrym wyborem przy reszcie tej zakłamanej, politycznej bandy.
~Krys
2018-05-21 14:38:28
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -25
Wreszcie! Brawo Panie Jacku! Jesteśmy z Panem:)
~Malina
2018-05-21 14:37:03
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -27
Jacek Sutryk na prezydenta!
~Wroclawiak
2018-05-21 14:37:03
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -18
Samorząd jest najważniejszy! Wreszcie fachowiec, a nie gadające głowy. Dobra kontynuacja
~Czołowy
2018-05-21 14:36:28
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -25
Trolle wszędzie trolle. A mnie podoba się ta koalicja! Ważna jest idea, nie ważne czy to SLD czy Nowoczsna, ważne, że to dobry manager - a to widać po tym jaką koalicję już zawiązał.
~Xyz
2018-05-21 14:36:05
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -27
Właściwie to jedyny kandydat znający miasto i mający pojęcie jak nim zarządzać. Ciężka praca popłaca
~Olo
2018-05-21 14:35:13
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -25
Wreszcie prawdziwa koalicja :)
~Neokomuna ;(((
2018-05-21 14:05:33
z adresu IP: (176.53.xxx.xxx)
Ocena: 27
A czy Sutryk wytłumaczył się za przekręty przy budowie NFM które realizował?
~Hubi
2018-05-21 14:04:22
z adresu IP: (86.105.xxx.xxx)
Ocena: 26
Sutryk to ponoć ekstremalny lewak, zwolennik adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Zdementował to kiedyś? No właśnie
~Precz
2018-05-21 14:02:36
z adresu IP: (195.181.xxx.xxx)
Ocena: 31
KOMUNISTYCZNA KOALICJA OBRONY STOŁKÓW. Czarzasty i Sutryk buahahahaha
~Moni
2018-05-21 14:00:07
z adresu IP: (185.230.xxx.xxx)
Ocena: 34
Czerwoni na czele z Dutkiewiczem i sutrykiem - wyjeźdzcie z Wrocławia
~Chcę zmiany w ratuszu
2018-05-21 11:36:23
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 31
Nawet na torturach nie oddam głosu na Sutryka, którego namaścił Dutkiewicz. Nigdy.
~Andreas
2018-05-21 08:08:08
z adresu IP: (178.212.xxx.xxx)
Ocena: 8
Hydrze tyłkiem głowa odrasta.
~Grzegorz
2018-05-21 07:45:24
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 8
Szukania mniejszego zła ciąg dalszy. Dutkiewiczów trzeba pożegnać. Ino kim?
~Wroclaw
2018-05-21 07:17:32
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 27
Komuniści won
~zmiany zmiany zmiany
2018-05-21 06:39:32
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 27
Widać jak na dłoni, że we Wrocławiu szykują się wielkie zmiany. Nareszcie po tylu latach. Wrocław owszem jest specyficznie liberalny, ale bez przesady...Nawet w Gdansku będą zmiany. A skoro tam, w takim mateczniku lemingów, to tym bardziej we Wrocławiu.
~Łeba 1999
2018-05-21 05:57:49
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -27
Zgoda buduje. To będzue dobra koalicja przeciw 2 kandydatom z pisu i post pisu Mirze pyskatej i Kaziowi Misiowi wiceprezesowi pisu.
~Zorientowany
2018-05-21 05:33:26
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 35
Koledzy Sutryka z Urzędu Miejskiego się cieszą - gwarantuje on zachowanie status quo na stanowiskach kierowniczych magistratu. Nowa miotła wymiotłaby całą kadrę kierowniczą. A tak nadal Maciej Bluj będzie mógł (oprócz bycia wiceprezydentem) być przewodniczącym rady nadzorczej piłkarskiego Śląska, inni koledzy szefami miejskich spółek, a jeszcze kolejni doradcami prezydenta miasta "do spraw niepotrzebnych" (zdziwilibyście się, ilu takich doradców ma Dutkiewicz i jak absurdalne są ich "tytuły", np. była wiceprezydent Anna Szarycz, aby z głodu nie umrzeć, została mianowana "doradcą prezydenta ds. startegii dialogu międzykulturowego" (!). Zapraszamy do głosowania na Jacka Sutryka - żeby było, jak przez ostatnie 18 lat. Dziękują wszyscy, którzy skorzystają na tym finansowo przez najbliższe 4 lata.
~atos
2018-05-20 22:35:53
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 20
Zdrojewski poleca Dutkiewicza, Dutkiewicz Sutryka i tak do us...anej śmierci wrocławianie będą głosować na przedstawicieli jednynie słuszczej Monarchi Wrocławskiej
~filip
2018-05-20 22:15:53
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 21
Dutkiewicz, odpuść już, zostaw wrocławian w spokoju!
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.