Radio Wrocław Kultura: Hamlet, Wielki Facebóg, Madame Curie, Żmijowisko (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-05-25 10:20 | Zmodyfikowano: 2018-05-25 10:20
A|A|A

'Hamlet - książę Danii' znów na afiszu Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Znakomite, owiane już swoistą legendą przedstawienie, można oglądać o kilku dni na Scenie na Nowym Świecie. Spektakl ma nową obsadę w kilku kluczowych rolach, energia i moc pozostała. U nas scenografka Małgorzata Bulanda oraz aktorzy Mateusz Krzyk (Laertes) i Albert Pyśk (Hamlet).

Pomysłowi. To projekt Centrum Historii Zajezdnia, o którym już nie raz wspominaliśmy. Tym razem zapowiedź Przepisu za Zupę, organizowanego w sobotę przez Food Think Tank. Chodzi o zebranie przepisów na posiłki, przepisów przywiezionych na Dolny Śląsk z różnych, rodzinnych stron. Opowiadają Tomasz Hartman i Jędrzej Stelmaszek.

'Tlen-Ballady' to indywidualny dyplom Jakuba Mieszały, studenta IV roku Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych, inspirowany słynnym tekstem Iwana Wyrypajewa. Do najbliższego zobaczenia w Akademii Sztuk Teatralnych przy Braniborskiej we Wrocławiu 23 i 24 maja. Koprodukcja JCG oraz Teatru Odnalezionego.

Monika Wiśniowska-Basel (na co dzień Girls On Fire) przygotowuje wraz ze zdolną aktorsko-muzyczną młodzieżą ze studium musicalowego Ośrodka Działań Twórczych Światowid przygotowuje musical pt. Wielki Facebóg. Tytuł wyjaśnia wiele, o więcej pytamy reżyserkę i młodych artystów. Do zobaczenia 7 czerwca we wrocławskim Imparcie.

Elżbieta Sikora. Wybitna polska kompozytorka, od lat mieszkająca w Paryżu, odwiedza nas, by opowiedzieć m.in. o 'Madame Curie', operze, która będzie miała swą wrocławską premierę podczas najbliższego festiwalu Wratislavia Cantans. Opowieść o noblistce, ale i kobiecie, przecierającej szlaki w niezbyt dla kobiet przychylnych czasach.

Wieczór z Kulturą. W pierwszej części goście z Ossolineum tuż po rozstrzygnięciu konkursu na siedzibę Muzeum Książąt Lubomirskich. Czyli architektura i historia w roli głównej.

Drugą część programu wypełniło spotkanie z Wojciechem Chmielarzem, autorem thrillerów i kryminałów, laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru, goszczącym we Wrocławiu z okazji premiery nowej książki ('Żmijowisko') i rozpoczętego właśnie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału (jest w tym roku również do Kalibru nominowany za 'Zombie'.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama