Ruszyła budowa kolejnego żłobka w Wałbrzychu

Bartosz Szarafin, BT | Utworzono: 2018-05-22 06:40 | Zmodyfikowano: 2018-05-22 06:41
A|A|A

FOT: CC0 Public Domain

Budowa ma przebiegać w ekspresowym tempie i zostać ukończona jeszcze jesienią. Podczas uroczystego rozpoczęcia - prezydent Roman Szełemej podkreślał, że nie sposób wybudować żłobek tam gdzie wygodnie i tanio. Miastu zależy na szerszym aspekcie, stąd inwestycja w starej dzielnicy ma mieć dwojaki charakter.

- To jest budowa żłobka i realizacja dwóch właściwie ważnych elementów. Pierwsze to jest program tworzenia nowych miejsc żłobkowych. To będzie żłobek na docelowo 70 miejsc, ale drugi element to jest element rewitalizacji Nowego Miasta.

- Wybudowanie tu tego żłobka jest trochę droższe niż wybudowanie na płaskim terenie na Podzamczu. Na tym polega rewitalizacja. To, że my to robimy na przeciwko szkoły też nie jest przypadkowe dlatego, że rozpoczynamy "ciąg technologiczny" - od żłobka przez przedszkole do szkoły. - dodaje Roman Szełemej.

Inwestycja pochłonie blisko 4mln zł.  Żłobek będzie mieścił trzy oddziały dziecięce – po 22 dzieci oraz część administracyjno-biurową. Przewidziano również plac zabaw, niewielki parking i zieleń.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama