Bezpłatna komunikacja w Głuszycy coraz bliżej

Bartosz Szarafin, GN | Utworzono: 2018-05-24 07:40 | Zmodyfikowano: 2018-05-24 07:59
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: Alex S. Transport Photography/flickr.com (Creative Commons)

Po terenie Gminy Głuszyca będzie można poruszać się darmową komunikacją miejską! Ten pomysł jest już w fazie realizacji. Autobusy będą miały za zadanie skomunikować dalsze miejscowości z dworcem kolejowym przy Łukasiewicza, na którym powstanie centrum przesiadkowe. O szczegółach mówi burmistrz Roman Głód:

- Choć w części gminy istniały już takie połączenia - to teraz będą realizowane dzięki zakupowi własnych autobusów. Przetarg już rozstrzygnięto - mówi Roman Głód, Burmistrz Głuszycy.

Każdy z autobusów będzie niskopodłogowy i pomieści 50 osób. Gmina przekaże je na podstawie umowy wybranemu operatorowi. Firma będzie musiała posiadać dodatkowo własnego busa, który będzie mógł wjechać w niedostępne dla dużego pojazdu uliczki. Rozkład jazdy będzie wypełniał cały tydzień, z naciskiem na pory dojazdów do pracy. Będzie skomunikowany z wałbrzyskim autobusem linii 5 i pociągami Kolei Dolnośląskich.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Pilu
2018-06-11 18:27:39
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Najważniejsze żeby na przystanku był przyklejony aktualny rozkład jazdy bo jak do tej pory sprawa jest beznadziejna.
~głuszyczanin
2018-05-26 11:23:50
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Taki MIŚ. Centrum przesiadkowe w miejscu gdzie mieszka najwięcej ludzi. Nikomu nie jest to potrzebne... no chyba że chodzi o powiększenie budżetu gminy z dotacji (w to miejsce będzie można ukryć rzeczywiste długi gospodarki komunalnej).
~Marian
2018-05-26 07:42:12
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jak długo będzie darmowa... Zapewne do czasu kiedy EU będzie doplacala. Dobrze żeby dowozila dzieci do szkół normalnymi sprawnymi pojazdami bo na ta chwile to jest żart a raczej zgroza jakie pojazdy posiadają prywatni przewoźnicy świadczący usługę dowozu dzieci na terenie gminy!!!
~Smart
2018-05-25 05:45:48
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
A czy utrzymanie sprzedaży biletów, opłacanie kontrolerów, terminali płatniczych lub aplikacji telefonicznych (bo każdy chciałby płacić wygodnie) nic nie kosztuje? Generuje poważne koszty a poza tym żadna komunikacja publiczna nie jest rentowna, bo to nie jest jej cel. Organizator transportu, czyli np. gmina zawsze dokłada do interesu, bo to jej zadanie własne, jak ktoś zauważył. Brak komunikacji albo źle działająca generuje ruch samochodów osobowych, głównie, niestety, starych gratów z pousuwanymi katalizatorami czy filtrami, trujących i kopcących. Lada moment niemieckie miasta zakażą dieslom wjazdu do centrum, pewnie znów polski rynek, a następnie drogi i centra miast zaleją tysiące prawie nowych samochodów....
~Mariannna
2018-05-24 19:13:31
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: -4
nie wyobrazam sobie tego, biedna głuszyce stac na utzrymanie autobusów, kierowców i jeszcze za free wozić ludków?
~Andre
2018-05-24 15:25:38
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 4
Można? Można tylko musi być gospodarz
~janek
2018-05-24 11:10:44
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -1
Bezpłatna komunikacja - a autobusy na co jeżdżą na wodę. Co za demagogia?