Premier Morawiecki zapowiedział 3 warianty S8. ZNAMY ICH PRZEBIEG [ZOBACZ]

Dariusz Wieczorkowski, dwie | Utworzono: 2018-05-24 10:13 | Zmodyfikowano: 2018-05-24 10:15
A|A|A

- Projekt ma zostać zakończony na przełomie tego roku i kolejnego, a badania środowiskowe, pozwolenia środowiskowe mają szansę być zakończone do końca przyszłego roku tak, żeby już całkiem niedługo, za półtora roku pewne prace tutaj ruszyły - mówił Morawiecki [POSŁUCHAJ]. - Są jeszcze trzy analizowane różne przebiegi tej drogi, trochę odmienne. Te decyzje zapadną w ciągu najbliższych kilku miesięcy, do grudnia-stycznia i będziemy wiedzieli, którędy dokładnie ta droga przebiegnie i jakie są jej koszty - dodał.

- W początkowej fazie prac projektowych przedstawiono 9 wariantów przebiegu korytarzy DK8 na odcinku Kłodzko – Wrocław. W trakcie analizy wyodrębniono 5 wariantów przebiegu korytarzy, a obecnie analizie podlegają już tylko 3 warianty przebiegu DK8. Na planie widzimy także lekkie odchylenia od głównych założeń, na tym etapie całość może podlegać jeszcze modyfikacji - tłumaczy Magda Szumiata z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - W ostateczności opracowanie dokumentacji dostarczy wszystkich niezbędnych informacji, który wariant inwestycji m.in. kosztowo, czasowo, środowiskowo oraz zakresowo jest najbardziej optymalny.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~ano
2019-02-06 15:43:26
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
PROPONUJĘ BUDOWĘ S-7 DO ZAKOPANEGO przez NOWY SĄCZ.
~Patriota
2019-01-17 18:19:11
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
S8 ma sens tylko w przebiegu przez : Świdnica , Wałbrzych , Nowa Ruda , Kłodzko - ten region zamieszkuje znaczna ilość mieszkańców i wiele wnosi dla Kraju , być może Premier Morawiecki doceni mieszkańców tego Regionu . Czekamy na decyzję Panie Premierze .
~Achim
2018-06-01 22:30:30
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: -1
i benzynę za 6 zł też zapowiedział bankier, milioner Morawiecki.
~Robert
2018-05-24 21:36:17
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: -3
Takie on tam głupoty gadał. Że już jest S8 ???? najpierw niech zrobią dokumenty, wtedy będziemy widzieli! Co ludziom domu będą burzyć?
~Droga z bateriami
2018-05-24 15:47:08
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: -9
Nie ekonomiczniej zrobić drogi 2 plus 1 pas i po 15 kilometrach zmiana? Średnia wyjdzie na trzy jednie wiec kompromis pomiedziować taniością dwu pasmowej a drożyzna czteropasmowej dwujezdniowej?
~xxx2
2018-05-24 15:44:44
z adresu IP: (62.254.xxx.xxx)
Ocena: -5
Nie uwierze dopoki nie zaczna budowac. Wystarczy przesledzic historie drogi S1 w okilcach Bierunia. Kreski maluja od ponad 20 lat, tylko termin robot co roku przesuwa sie na przyszlosc.
~eld90
2018-05-24 13:45:33
z adresu IP: (85.190.xxx.xxx)
Ocena: -6
A3 - B2 - C2 - D2 - E3,E6 A tak na poważnie to trudno mi uwierzyć w te obietnice. Koszty liczone w miliardach (od etapu map, projektów, decyzje po faktyczne przecięcie wstęgi) i kto "wygrzebie" z już dziurawego budżetu pieniądze? No chyba że paliwo będzie po 7zł a "eSki" staną się płatne... Na razie premier wydał 46tyś pln na podróż Kępno-Kłodzko-Bystrzyca. Kto bogatemu zabroni?
~tomek
2018-05-24 11:09:16
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -9
Więc chodzi pomaluj mój świat .... - kreski też można sobie namalować. Widać, że Morawiecki nigdy nie był w terenie w okolicach Barda.
~Yarro
2018-05-24 10:50:37
z adresu IP: (194.114.xxx.xxx)
Ocena: 0
To co pokazują mapki to nie oznacza, że to będzie w standardzie "S". Do dnia wczorajszego ta droga miała być jako 2+2 do Łagiewnik i potem 2+1 do Kłodzka. GDDKiA jasno dała niedawno do zrozumienia, że DK8 nie zostanie wybudowana w standardzie "S". Czyli rozumiem, że to kiełabasa wyborcza... i nie dawać sobie nadziei???
~Emi
2018-05-24 10:33:16
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Czy wiadomo które 3 warianty pozostają w grze? Szczególnie na odcinku gm. Kobierzyce?