Ogólnopolski konkurs literacki dla młodzieży o Nagrodę Giętkiego Pióra

Urszula Andruszko | Utworzono: 2018-05-28 08:05
A|A|A

Prace oceniać będzie niezależne Jury (fot. mat. prasowe)

By zostać laureatem Złotego, Srebrnego lub Brązowego Pióra i otrzymać atrakcyjne nagrody rzeczowe młodzież musi pokonać rówieśników w trzech etapach rozgrywek literackich na najlepszy esej w stylu eseistyki Herberta z „Barbarzyńcy w ogrodzie”, w 2 etapie na najlepszą nowelę konkretu codzienności z inspiracji wierszem „Piekło” i w 3 etapie - na najlepszy scenariusz spektaklu teatralnego z inspiracji wybranym wierszem z „Pana Cogito” Herberta. Najlepszy scenariusz zostanie wykorzystany do wystawienia spektaklu w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie. Prace oceniać będzie niezależne Jury złożone z pisarzy i przedstawiciela Organizatora konkursu.

Dla laureatów Złotego / Srebrnego i Brązowego Giętkiego Pióra zostaną ufundowane specjalne statuetki, nagrody rzeczowe w postaci laptopa, tabletu i e-czytnika. Nagrodami rzeczowymi i dyplomami zostaną również obdarowani nauczyciele, którzy doprowadzą swoich uczniów do Finału Konkursu Literackiego o „Giętkie Pióro”.

Najlepsze prace ze wszystkich etapów konkursu zostaną wydane w specjalnej pamiątkowej publikacji i będą również dostępne na stronie internetowej projektu. Najlepsze prace ze wszystkich etapów konkursu zostaną wydane w specjalnej pamiątkowej publikacji i będą również dostępne na stronie internetowej projektu: www.gietkiepioro.parafiada.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama