Teatralne #metoo, nowy teatr dla dzieci, festiwalowe varia w RW Kultura

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-05-31 22:00 | Zmodyfikowano: 2018-05-30 22:00

Goście:

W Teatrze dla Początkujących kolejna premiera. Tym razem „#metoo". Do zobaczenia w Centrum Technologii Audiowizualnych 2 i 3 czerwca. Na motywach dramatu Jeleny Isajewej „Pierwszy Mężczyzna". 7 aktorek, 3 aktorów. Rozmawiamy z Rafałem Kwietniewskimi, aktorem, reżyserem, współtwórcą Teatru dla Początkujących.

Przed nami 5 Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci. Zacznie się 1 czerwca, będzie premiera 'Babci na jabłoni', 'Estradowy Wycierus' Kazia Sponge'a i mnóstwo innych spektakli, spotkań, warsztatów. O programie opowiadają Maria Wojtyszko i Jakub Krofta, szefowie artystyczni i literaccy Wrocławskiego Teatru Lalek i samego festiwalu.

Teatralna Maszyna Pszczyna to festiwal, który od czwartku zamieni Pszczynę w centrum kultury. Polecamy jako weekendową ideę na wartościowe spędzenie czasu. Są mocne i liczne akcenty wrocławskie. W studiu Kamila Klamut i Jarosław Fret z Teatru ZAR, Instytutu Grotowskiego.

Scena ATM na Bielanach Wrocławskich proponuje premierę nowej bajki "Dzień spełnionych marzeń". Dla dzieci od 3 do 7 lat. Autorką scenariusza pisarka Magdalena Zarębska, reżyseruje Ewelina Ciszewska. U nas Lucyna Wróbel - aktorka.

Zapraszają Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski.

Wieczór z Kulturą. Gościem audycji Stanisław Rybarczyk, dyrygent, dyrektor Festiwalu Kultury Żydowskiej Simcha. To już po raz 20. Simcha we Wrocławiu. Zacznie się 2 czerwca, potrwa do 8. Na start klezmerska hawdala i spotkanie sentymentalne, a potem to, z czego festiwal znamy i za co lubimy: spotkania, warsztaty, jarmark, koncerty. Ciekawie zapowiada się dzień z rabinami, a nawet... rabinką.

Do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, do usłyszenia w DAB+ i aplikacjach mobilnych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.