Jacek Sutryk zamiast Michała Jarosa z poparciem .Nowoczesnej w wyborach prezydenta Wrocławia

Radio Wrocław | Utworzono: 2018-05-30 18:07 | Zmodyfikowano: 2018-05-30 19:02
A|A|A

(fot. archiwum Radia Wrocław)

Michał Jaros oficjalnym kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Wrocławia był od marca. W maju zarząd dolnośląski Nowoczesnej cofnął mu rekomendację i - razem z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem oraz SLD - udzielił poparcia innemu kandydatowi Jackowi Sutrykowi. Jednak to do zarządu krajowego Nowoczesnej należała ostateczna decyzja w tej sprawie. 

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, uzasadniając decyzję zarządu, wskazywała, że Jacek Sutryk zbudował wokół siebie koalicję wyborczą, która ma realne szanse na wygraną w jesiennych wyborach z kandydatką PiS Mirosławą Stachowiak-Różecką. "Jednocześnie jego poglądy są zgodne z programem Nowoczesnej" - dodała.

Lubnauer zaznaczyła, że dla Jarosa "zawsze otwarta jest propozycja współpracy w ramach koalicji", także jako kandydata na wiceprezydenta Wrocławia. "Jestem głęboko przekonana, że do czasu, kiedy będziemy rejestrować listy i zgłaszać kandydatów, porozumiemy się z Michałem Jarosem, co do jego dalszych działań. Cenię jego pomysły na Wrocław" - zaznaczyła szefowa Nowoczesnej.

Jaros, odnosząc się do decyzji zarządu, powiedział, że niezbędne zmiany we Wrocławiu nie mają partyjnych barw - dotyczą każdego bez względu na jaką partię głosuje i jakie są jego poglądy polityczne. Dlatego - jak poinformował - w najbliższych wyborach będzie kandydatem mieszkańców na prezydenta Wrocławia z komitetu stowarzyszenia "Pomysł na Zmianę".

"Stowarzyszenie "Pomysł na Zmianę" będzie łączyło wszystkich, bez względu na poglądy polityczne, którzy chcą zmiany i konkretnych rozwiązań" - podkreślił poseł Nowoczesnej.

"Zapraszam do współpracy wszystkich, którzy chcą zmian w naszym mieście. Mam pomysł na zmianę i wiem, jak rozwiązać problem korków w mieście, poprawić bezpieczeństwo oraz zapewnić lepsze miejsca pracy" - podkreślił Jaros. Zadeklarował też, że nie zamierza opuszczać Nowoczesnej ani klubu poselskiego. "Na temat mojej przyszłości w Nowoczesnej proszę pytać władze krajowe" - dodał Jaros.

W wyborach na prezydenta Wrocławia startują również: posłanka Prawa i Sprawiedliwości Mirosława Stachowiak-Różecka i europoseł Kazimierz Ujazdowski, który został wysunięty przez PO. Kandyduje też wicemarszałek województwa popierany przez Dolnośląski Ruch Samorządowy Jerzy Michalak oraz zgłoszony przez partię Wolni i Solidarni biznesmen Robert Butwicki.

Michał Jaros potwierdził swój start w wyborach na prezydenta Wrocławia w komunikacie opublikowanym na twitterze:

Czytaj też:

Jacek Sutryk z poparciem SLD

Michał Jaros: Jestem teraz i będę także w październiku kandydatem na Prezydenta Wrocławia

 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA
Reklama