Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (4.06-10.06)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-06-03 18:30 | Zmodyfikowano: 2018-06-03 18:30
A|A|A

fot. superbieg.pl

W sobotę 9 czerwca już po raz szósty pobiegną uczestnicy Smoleckiej (za)Dyszki. Start rywalizacji o godz. 17.00 przy boisku sportowym w Smolcu. Uczestnicy będą mieć do pokonania 10-kilometrową pętlę na atestowanej i asfaltowej trasie. Limit uczestników to 550 osób. Zapisy internetowe już się zakończyły. W przypadku wolnych miejsc jest możliwość zgłoszenia się w dniu imprezy w biurze zawodów.

Na dwudniową imprezę ekstremalną zaprasza Bielawa. 9 i 10 czerwca odbędzie się tam tradycyjny Bieg Gladiatora. Na uczestników czekają dwa dystanse: 7 i 11 kilometrów, na których umieszczonych zostanie odpowiednio 40 i 60 przeszkód. Start pierwszych serii w sobotę i niedzielę o 9.20 z terenu OWW Sudety w Bielawie. Można jeszcze dołączyć do uczestników imprezy.

Najbliższa sobota to także bieganie w Boguszowie Gorcach. 9 czerwca, czyli w drugim dniu festynu sportowego odbędzie się tam Mniszek Run. Uczestnicy będą rywalizować na 10 kilometrów. Trasa biegu prowadzi bieżnią wokół stadionu, a następnie ścieżkami leśnymi, szlakami turystycznym oraz drogami szutrowymi i asfaltowymi. Imprezie głównej towarzyszyć będzie rywalizacja najmłodszych. 5-cio i 6-latkowie pobiegną w Biegu Magdalenki na 300 metrów. Udział w obu biegach jest bezpłatny! Mniszek Run wystartuje w sobotę o godz. 15.00 ze Stadionu XXV-lecia w Boguszowie Gorcach. Szczegóły i zapisy na www.sportsolidarnosc.pl9 czerwca już po raz 9. rozegrany zostanie Żmigrodzki Bieg Smoka. Uczestnicy pobiegną atestowaną trasą na 10 kilometrów. Start o godzinie 9.00 sprzed obiektu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żmigrodzie. Trwają zapisy internetowe. W przypadku wolnych miejsc, zgłoszenia będą przyjmowane także w dniu imprezy. Limit uczestników wynosi 300 osób.9 czerwca w Lubinie rozegrany zostanie 3. Bieg Kopernika. Impreza rozpoczyna obchody 70-lecia istnienia miejscowego Liceum Ogólnokształcącego. Start ulicznego biegu na 4 kilometry o godz. 9.00 przed budynkiem I LO w Lubinie. Dla biegaczy przygotowano pięćset numerów startowych.

Na znacznie dłuższym, górskim dystansie będzie można pobiec 9 czerwca w Pieszycach. W sobotę odbędzie się tam 1. Bieg Tkacza. Uczestnicy będą mieć do pokonania 30 kilometrów malowniczymi szlakami Krajobrazowego Parku Gór Sowich. Start o godz. 9.00 na polanie w Rościszowie. Zapisy internetowe do momentu wyczerpania się miejsc.

Przed nami kolejny etap górskiej rywalizacji w cyklu Superbieg. 10 czerwca miłośnicy biegania będą mogli wystartować w Półmaratonie Interferie Run oraz biegu na 10 km. Wyjątkowość zawodów polega na tym, że trasa nie jest pętlą, a prowadzi z jednego punktu do innego. Start dłuższego dystansu w Szklarskiej Porębie. Uczestnicy 10 Staropolanki rywalizację rozpoczną na Rozdrożu Izerskim. Meta obu biegów w Świeradowie-Zdroju. Początek zmagań w niedzielę o godz. 11.00. Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz na stronie superbieg.pl lub w biurze zawodów podczas imprezy.

10 czerwca rozegrany zostanie tradycyjny Półmaraton o Puchar Burmistrza Jawora oraz towarzyszący mu Bieg Strażacki im. Adriana Kotkowskiego. Uczestnicy wystartują o godz. 10.00 z rynku w Jaworze, meta jest przy Ośrodku Wypoczynkowym Jawornik. Zapisy do wyczerpania limitu czterystu miejsc.

Kolejna cykliczna impreza biegowa wystartuje w najbliższą niedzielę w Oławie. LUMNaR, czyli Letni Ultramaraton Na Raty to cykl 5 biegów, każdy na dystansie 10 km. Pierwszy etap odbędzie się 10 czerwca na trasie „Zaodrzańska Agrafka” przy ul. Bażantowej w Oławie. Start biegu o godz. 10.00. Uczestnicy będą klasyfikowani indywidualnie i drużynowo, w programie zawodów także marsz nordic walking oraz rywalizacja dla osób biegnących ze swoimi czworonogami. Zapisy internetowe do 6.06 oraz, ewentualnie, na miejscu w biurze zawodów.

 

 

SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama