Ośmiu chętnych na prezesurę Karkonoskich Wodociągów

Robert Zapora, KM | Utworzono: 2018-06-05 10:13 | Zmodyfikowano: 2018-06-05 10:14
A|A|A

Wójt Jeżowa Sudeckiego, zastępca burmistrza Kowar, prezes spółki miejskiej w Szklarskiej Porębie, skarbnik Gminy Janowice Wielkie – wszyscy oni startują w wyborach na prezesa Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji w Jeleniej Górze. Konkurs ogłoszono, bo obecny prezes Jerzy Grygorcewicz z końcem czerwca przechodzi na emeryturę. Skąd tak duże zainteresowanie? Odpowiedź próbował uzyskać burmistrz Karpacza Radosław Jęcek:

- Podejrzewam, że powodem są wybory samorządowe. Podejrzewam, że są to ruchy mające zabezpieczyć danego kandydata, gdyby wyborcy nie zdecydowali się na niego postawić. 

Rada nadzorcza powinna wybrać nowego prezesa w ciągu najbliższych kilku dni. – Bardzo się cieszę, że dojdzie do zmiany – mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

- Jest spora grupa, obecnie, urzędujących obecnie czy to wójtów czy burmistrzów. Ja się cieszę z tej zmiany. Współpraca z prezesem odbywała się, powiedzmy dosyć szorstko. Liczę na nowe otwarcie. 

 Karpacz nie mógł dojść do porozumienia z dotychczasowym prezesem w kwestii zrzutu ścieków. Wśród kandydatów na nowego prezesa jest m.in. wójt Jeżowa Sudeckiego Edward Dudek czy zastępca burmistrza Kowar Agnieszka Kryszkowska. Do konkursu przystąpiło ośmiu chętnych. Nazwisko przyszłego prezesa spółki wodociągowej mamy poznać w pierwszej połowie czerwca.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama