Budowa Centrum Sportów Zimowych w Sosnówce rozpocznie się w przyszłym roku?

Gabriela Stefanowicz, km | Utworzono: 2018-06-08 10:14 | Zmodyfikowano: 2018-06-08 10:15
A|A|A

W gminie Podgórzyn inwestycja goni inwestycję. Poza powstającymi dwoma wielkimi apartamentowcami i kompleksem szkolno-przedszkolnym już niedługo w Sosnówce na górze Czoło wybudowane zostanie Centrum Sportów Zimowych. To najwyższy czas, mówi wójt gminy Mirosław Kalata.

- W momencie kiedy ta inwestycja ruszy, zacznie zarabiać to gmina zacznie zarabiać z podatków. Do tego powstanie dużo miejsc pracy, ponad 100. Do tego jeszcze spowoduje to aktywizację naszej gminy. 

Pełny koszt inwestycji czyli 150 milionów złotych poniesie inwestor, który już na górze wytyczył szlaki narciarskie i rowerowe. Znane jest już miejsce wybudowania dwóch wyciągów i kolejki gondolowej. Budowa rozpocząć się ma na początku przyszłego roku.

O powstaniu Centrum Sportów Zimowych w Sosnówce mówi się już od kilku lat. I choć pomysł ma równie wielu zwolenników co przeciwników to wydaje się, że już niedługo rozpocznie się budowa. Gmina znalazła inwestora, który w pełni sfinansuje inwestycję. Ma on już wytyczone szlaki narciarskie i rowerowe. Jak przekonywał Bartłomiej Węglewski, przedstawiciel inwestora, będzie to świetne miejsce dla całych rodzin.

- W tym momencie znajdujemy się przy dolnej stacji wyciągu pierwszego, który będzie z Sosnówki Górnej od Okrąglaka wjeżdżał na górną część góry Czoło. 

Koszt inwestycji szacowany jest na 150 milionów złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestor wystąpi o pozwolenie na budowę w 2020 roku.

REKLAMA
Reklama