Termin posiedzenia ws. Wójcika i kolejne zarzuty dla sędziego

Dominik Panek | Utworzono: 2008-10-31 10:14 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Byłemu trenerowi reprezentacji, a także Legii Warszawa i Widzewa Łódź Prokuratura Krajowa we Wrocławiu postawiła 11 zarzutów korupcyjnych, dotyczących jego pracy wiosną 2004 roku w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki.

Trener miał wręczyć ponad pół miliona złotych łapówek śledztwie. Wrocławski sąd rejonowy tydzień temu nie zgodził się na aresztowanie trenera, uznając, że małe jest prawdopodobieństwo matactwa i wyznaczył 150 tysięcy złotych kaucji.

Przyznał jednak, że jest wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zarzuconych byłemu posłowi Samoobrony przestępstw. Janusz Wójcik ma też zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny.

Wrocławska prokuratura krajowa rozszerza zarzuty zatrzymanemu wczoraj przez CBA pierwszoligowemu sędziemu piłkarskiemu ze Śląska.

Na razie jednak nie udziela żadnych informacji na ten temat. Wczoraj Albert S. usłyszał dwa zarzuty dotyczące przyjęcia łapówek - łącznie 10 tysięcy złotych w 2004 roku, gry prowadził mecze trzecioligowe.

Dzisiaj przesłuchanie od rana jest kontynuowane i ma się zakończyć po południu. Wtedy będzie wiadomo jakie środki zapobiegawcze zastosuje prokuratura.

Jeszcze 25 października sędzia prowadził mecz Motoru Lublin z GKP Gorzów Wielkopolski. To 166 osoba zatrzymana w sprawie korupcji w polskim futbolu.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama