Janusz Wójcik doprowadzony do prokuratury (Posłuchaj)

Dominik Panek | Utworzono: 2008-10-22 16:25 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Janusz W. został dowieziony do Wrocławia (Fot. Komenda Dolnośląskiej Policji)

Janusz Wójcik został zatrzymany w środę przed południem. Tak o tym opowiadał Wojciech Wybraniec z dolnośląskiej policji (wszystkie nagrania - Radio Wrocław):

W czwartek rano Wójcik został doprowadzony do prokuratury. Nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. - Nic nie komentuję, będziemy wyjaśniać te sprawy - powiedział Radiu Wrocław. Dodał, że nie ustawiał meczów Świtu Nowy Dwór, a to właśnie tego klubu mają dotyczyć zarzuty. Posłuchaj:

O zarzutach dla Wójcika oraz innych zatrzymanych osobach mówi też prokurator Edward Zalewski:

 

Także w środę wrocławscy policjanci zatrzymali obserwatora PZPN z Poznania. W tym wypadku również chodzi o korupcję. Ponadto prokuratura krajowa ujawniła, że w poniedziałek zostało zatrzymanych trzech działaczy 3-ligowego klubu piłkarskiego. Według naszych informacji chodzi o Świt Nowy Dwór.

Tymczasem sekretarz generalny PZPN i kandydat na nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zdzisław Kręcina stawił się we wrocławskiej prokuraturze, gdzie toczy się śledztwo dotyczące korupcji w sporcie. Usłyszał dwa zarzuty nieprawidłowości gospodarczych. Chodzi o 350 tys. zł, które miały trafić na konto urzędu skarbowego, a zostały przelane na konto osób związanych z zadłużonym Widzewem Łódź:

Zdzisław Kręcina nie przyznał się do winy. Wyszedł na wolność, ale musi zapłacić 50 tys. zł kaucji. Prokuraturę opuścił już rzecznik PZPN Zbigniew Koźmiński, który był przesłuchiwany w charakterze świadka:

Zeznania składał także Andrzej Strejlau. Czy zarzuty dla Zdzisława Kręciny mogą spowodować odwołanie wyborów prezesa PZPN? Posłuchaj:


Strejlau opowiadał w sądzie też o tym, kiedy pierwszy raz usłyszał o korupcji:


O korupcji w polskim futbolu Dominik Panek pisze też na swoim blogu.

REKLAMA
Dźwięki
Janusz Wójcik doprowadzony do prokuratury. Relacja Radia Wrocław.

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama