MŚ: Mocne głowy Rosjan. Najwyższe zwycięstwo w historii meczów otwarcia

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-06-14 19:06 | Zmodyfikowano: 2018-06-14 19:13

Rosjanie od początku rzucili się do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 12 minucie po nieudanej wrzutce z rzutu rożnego piłka pozostała w posiadaniu gospodarzy i trafiła pod nogi Aleksandra Gołowina. Pomocni gospodarzy wrzucił futbolówkę w pole karne prosto na głową Jurija Gazinskiego, który zdobył pierwszego gola mistrzostw.

W 24 minucie Alan Dzagojew nieatakowany przez nikogo doznał kontuzji mięśnia dwugłowego i musiał zejść z boiska. W jego miejsce pojawił się Denis Czeryszew i został jednym z bohaterów spotkania. W 43 minucie po szybkiej, kombinacyjnej akcji dostał piłkę w polu karnym, położył dwóch obrońców i strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie.

Po przerwie Rosjanie znów zdobyli gola głową. W 71 minucie drugą asystę Aleksandra Gołowina na bramkę zamienił Artiom Dziuba.

Kiedy wydawało się, że skończy się na wyniku 3:0 to w doliczonym czasie gry gospodarze jeszcze dwukrotnie trafili do siatki. W 91 minucie wbiegający w pole karne Denis Czeryszew pięknym, precyzyjnym uderzeniem zewnętrzną częścią lewej stopy po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Rezultat ustalił ten, który do tej pory zaliczał asysty. W 94 minucie Aleksandr Gołowin trafił z rzutu wolnego.

Rosja - Arabia Saudyjska 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Jurij Gazinski (12-głową), 2:0 Denis Czeryszew (43), 3:0 Artiom Dziuba (71-głową), 4:0 Denis Czeryszew (90+1), 5:0 Aleksandr Gołowin (90+4-wolny).

Żółta kartka - Rosja: Aleksandr Gołowin. Arabia Saudyjska: Taiseer Al-Jassim.

Sędzia: Nestor Pitana (Argentyna). Widzów 78 011.

Rosja: Igor Akinfiejew - Mario Fernandes, Ilja Kutiepow, Siergiej Ignaszewicz, Jurij Żyrkow - Aleksandr Samiedow (64. Daler Kuzjajew), Jurij Gazinski, Alan Dzagojew (24. Denis Czeryszew), Roman Zobnin, Aleksandr Gołowin - Fiodor Smołow (70. Artiom Dziuba).

Arabia Saudyjska: Abdullah Al-Muaiouf - Muhammed Al-Burayk, Osama Hawsawi, Omar Othamn Hasawi, Yasser Al-Shahrani - Salem Al-Dawsari, Abdullah Otayf (64. Fahad Al-Muwallad), Salman Al-Faraj, Taiseer Al-Jassim, Yahia Al-Shehri (72. Hattan Bahebri) - Mohammed Al-Sahlawi (84. Muhannad Assiri).