Problemy z rekrutacją do wrocławskich żłobków. Miasto podało błędne wyniki

Justyna Kościelna | Utworzono: 2018-06-15 09:57 | Zmodyfikowano: 2018-06-15 09:59
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. freeimages.com

Rodzice są wściekli.  - Wczoraj po południu dostaliśmy oficjalną wiadomość, że syn się dostał. Otworzyliśmy szampana i zadzwoniliśmy do babci, że może wracać do pracy, bo nasze dziecko od września idzie do żłobka. Radość nie trwała długo. Rano przyszła kolejna wiadomość - okazało się, że miejsca jednak nie ma - mówi Joanna Wytwer.

Błędną informację dostało wczoraj niemal 600 rodzin. - Nie rozumiem, jak mogło dojść do takiej sytuacji - dodaje inna mama:

Joanna Nyczak, szefowa wydziału zdrowia we wrocławskim magistracie tłumaczy, że winę ponosi poznańska firma, która przygotowywała system:

Nie wiadomo jeszcze, czy urzędnicy wyciągną konsekwencje finansowe względem firmy przygotowującej system. - Musimy przeanalizować dokumenty - wyjaśnia Nyczak. I jednocześnie zapewnia, że dla wszystkich dzieci, które brały udział w rekrutacji, znajdzie się miejsce, bo miasto utworzy dodatkowe, dofinansowanych miejsca od października. 

- Jeżeli jest oczekiwanie, byśmy przygotowali raport i upublicznili dane dotyczące liczby punktów, które otrzymały zakwalifikowane dzieci w poszczególnych żłobkach, zrobimy to - dodaje Joanna Nyczak. Wyniki, które otrzymali dziś rano rodzice są ostateczne.

Oświadczenie wykonawcy

W imieniu Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk Poznańskiego Centrum Superkomputerowo Sieciowego, będącego wykonawcą systemu rekrutacji do żłobków, pragnę potwierdzić fakt, że w opublikowanych wczoraj o godz. 13:00 wynikach kwalifikacji wystąpił błąd polegający na tym, że system zakwalifikował do przyjęcia, niewłaściwie wybraną grupę dzieci. Sytuacja ta wystąpiła w konsekwencji błędu w przypisaniu części kandydatów do grup wiekowych.

Kandydaci, którzy powinni zostać zakwalifikowani, znaleźli się na liście osób niezakwalifikowanych, a w ich miejsce system zakwalifikował dzieci, które nie spełniały warunków przyjęcia w ramach konkretnej grupy wiekowej.

Pragniemy zaznaczyć, że system w sposób poprawny naliczał punkty dla wszystkich kandydatów oraz kwalifikował kandydatów do grup wiekowych z uwzględnieniem wieku dziecka na dzień 1.09.2018 r.

Na usunięcie błędu potrzebowaliśmy 5 godzin od momentu zgłoszenia nieprawidłowości' obecnie pozostajemy z Państwem w ścisłym kontakcie, aby pomóc w wyjaśnieniu dalszych ewentualnych wątpliwości.

W imieniu Wykonawcy bardzo przepraszam za zaistniałą sytuację i wynikające z niej problemy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Rodzice
2018-06-18 00:07:40
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zachęcamy do podpisania petycji do Prezydenta Wrocławia z prośbą o pilne ujawnienie pełnych wyników rekrutacji. To jedyna możliwość weryfikacji wyników, przy tym poziomie bałagany. Mamy już prawie pół tysiąca podpisów: www.petycjeonline. com/petycja_do_pana_rafa_dutkiewicza_prezydenta_wrocawia_w_sprawie_pilnej_weryfikacji_wynikow_procesu_rekrutacji_do_obkow_w_2018_roku
~Bank
2018-06-16 01:05:01
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 1
Powierzasz bankowi swoją przyszłość, swoje oszczędności, a tu system z Poznania. Bank oświadcza, że to nie jego wina, że przepadły oszczędności. System bankowy realizowała firma z Poznania.
~Chania3
2018-06-15 23:38:16
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kompletna żenada!!! I totalna sciema!!! Córka pierwotnie dostała się do żłobka ale grupa wiekowa była źle przyporzadkowana!!!! Dzisiaj rano czar prysł i jednak zmiana decyzji.... co to za system który wysyłał się na podstawowej funkcji!
~Fala
2018-06-15 19:27:44
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tak to jest z poznańskimi firmami. Szanujcie Dolny Śląsk i firmy od nas z Regionu. W Poznaniu nie ma szans, żeby firma spoza Wielkopolski wygrała przetarg na terenie Poznania.
~Jest dynamicznie :)
2018-06-15 17:56:50
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 0
sytuacja zmienia się z sekundy na sekundę. Jestem dumny z dynamicznego zarządzania miastem spotkań i kandydowania na zieloną stolicę Europy, ze stacją przesiadkową z pociągu na tramwaj na Nowym Dworze. Pan Sutryk będzie kontynuował dzieło mistrza z Mikstatu, by Wrocławianie nie zapomnieli gdzie żyją.
~Zażenowany wrocławianin
2018-06-15 17:13:22
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 1
Halo, Dyrektorze Sutryku, proszę odpowiedzieć!
~Zażenowany wrocławianin
2018-06-15 17:12:47
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jestem naprawdę oburzony!!!!
~Wroclaw
2018-06-15 17:12:21
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czy ktoś jeszcze zajmuje się urzędem czy wszyscy już są zajęci kampania Jacka Sutryka? Ewidentnie nie myślą o dobru wrocławian. To jakiś kosmos to co się wydarzyło. Ciemnogród
~Zażenowany wrocławianin
2018-06-15 17:09:23
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 2
Sutryk jest bardziej zajęty robieniem sobie kampanii i jeżdżeniem limuzyną urzędową (codziennie) na spotkania wyborcze a nie nadzorowanie swoich obowiązków. Na miejscu Dutkiewicza bym go zdymisjonował. Nie potrafi zarządzać sprawami społecznymi a chce się zajmować całym Wrocławiem. Naprawdę współczuję tym biednym rodzicom, których to spotkalo :(((
~Vercy
2018-06-15 15:42:47
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 2
Spoko, i tak Sutryk wygra wybory, co tam że żłobków nie ogarnął (albo czegokolwiek) Ważne że Dutkiewicz po plecach pomiział
~Mama
2018-06-15 11:24:14
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Co po miejscu od października jak dziecko muszę posłać od września. Dramat
~Tata
2018-06-15 11:18:41
z adresu IP: (185.51.xxx.xxx)
Ocena: 4
Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji !!! W dniu wczorajszym dostałem informację że moje dziecko zostało zakwalifikowane do żłobka i że w terminie do dnia 22 czerwca 2018 roku należy dostarczy dokumentacje. Rewelacja Super możemy teraz spokojnie spać :) Po spokojnie przespanej nocy przyszedł kolejny dzień i to nie byle jaki bo do piąteczek :) Moja radość nie trwała długo... Po sprawdzeniu poczty okazało się że system rekrutacyjny wygenerował kolejna informację która już tak pozytywna nie była :( - Informujemy, z przykrością, że Państwa dziecko, po ponownej kwalifikacji, w chwili obecnej nie zostało zakwalifikowane do żłobka. Firma przygotowująca aplikację w algorytmie kwalifikacji do żłobków popełniła błąd, który był nie do wykrycia w czasie testowania programu. System kwalifikował dzieci do grup wiekowych niezgodnie z ustalonymi zakresami. Błąd został poprawiony. System ponownie, już zgodnie z zasadami rekrutacji kwalifikował dzieci do żłobków. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Kto za te całe zamieszanie odpowie, jaką mam pewność że cała rekrutacja została przeprowadzona poprawnie ! To wszystko nie trzyma się kupy SKANDAL !!!
~tata
2018-06-15 10:50:39
z adresu IP: (198.240.xxx.xxx)
Ocena: 4
Grunt, że World Games się udały. Dzięki Rafał.
~pan
2018-06-15 10:47:52
z adresu IP: (82.177.xxx.xxx)
Ocena: 4
Nadal nie ma potwierdzenia, że wszystko zostało naprawione i wyniki są już prawidłowe.
~mama2017
2018-06-15 10:33:21
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 4
Szkoda, że nie napisaliście, że rekrutacja od samego początku jest prowadzona niewłaściwie. Urząd ugiął się pod presją kilku mamusiek tuż przed rekrutacją zmieniając zakresy wiekowe grup żłobkowych tak by preferować rocznik 2016. Nie ma żadnych oficjalnych informacji, urząd cichaczem podmienia sobie tableki i dane na stronach dot. rekrutacji na miejsca dotowane z naszych podatków. Nikt nic nie wie i nikt nie ponosi za to odpowiedzialności - powinny polecieć głowy za ten bajzel.