Marek Wasiluk został piłkarzem Chrobrego Głogów

Michał Hamburger | Utworzono: 2018-06-16 16:08
A|A|A

W swojej karierze zgromadził pięć krajowych medali w tym jeden złoty. Rywalizując często w topowych w kraju klubach zagrał dużo ponad sto razy w ekstraklasie i pod tym względem w Chrobrym będzie piłkarzem z najbogatszym CV.

Marek Wasiluk pochodzi z Białegostoku i przez wiele lat przebywał właśnie tam. Największy sukces osiągnął jednak w Śląsku Wrocław, w sezonie 2011/12 sięgając z tym klubem po mistrzostwo kraju. Wtedy w barwach WKS-u rozegrał trzynaście ligowych meczów, w których zdobył dwie bramki, choć cenne muszą być dla niego również cztery występy w Lidze Europy.

Ostatnie lata spędził w Jagiellonii. Po raz drugi od momentu rozstania (po sezonie 2007/08) wszedł do niej w połowie 2014 roku. W pierwszym sezonie rozegrał dwadzieścia spotkań w ekstraklasie, później już mniej, kolejno dziesięć, sześć i w ostatnim trzy. Złożyły się na to dwie poważne kontuzje, z których jednak wyszedł - po tej drugiej oficjalnie powrócił na boisko w grudniu 2017 roku. Po kilku miesiącach, w maju 2018, po raz ostatni wystąpił w najwyższej lidze i tym pożegnał się z drużyną Ireneusza Mamrota.

Ostatni okres zawodowo pewnie nie był dla niego łatwy, ale już nikt mu nie zabierze pięciu zespołowych sukcesów, złotego, dwóch srebrnych i dwóch brązowych medali, oraz łącznie 140 meczów w ekstraklasie (sześć bramek). Z tak dużym bagażem doświadczeń wzmacnia linię obrony Chrobrego, którą na rzecz Chojniczanki Chojnice opuścił Seweryn Michalski.

Marek Wasiluk jest pierwszym nowym zawodnikiem Chrobrego, który buduje swoją kadrę na kolejny sezon w pierwszej lidze.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama