Kolarze CCC Sprandi Polkowice pojadą w tegorocznym TdP

PP/tourdepologne.pl | Utworzono: 2018-06-21 21:10 | Zmodyfikowano: 2018-06-21 21:10
A|A|A

fot. cccsport.eu

W zmaganiach w obchodzącym w tym roku 90 lat Wyścigu Dookoła Polski, wystartuje 18 drużyn rywalizujących w wyścigach UCI World Tour: AG2R, Astana, Bahrain Merida, BMC, Bora-Hansgrohe, Cannondale, Dimension Data, FDJ, Katiusza, Lotto Jumbo, Lotto Soudal, Movistar, Orica, Quick Step, Sky, Sunweb, Trek i Team Emirates oraz z cztery z "dzikimi kartami": CCC Sprandi Polkowice, reprezentacja Polski, Gazprom Rusvelo i Cofidis.

- Bardzo się cieszymy z zaproszenia do udziału w wyścigu. Dla CCC Sprandi Polkowice to najważniejsza impreza w sezonie. Wyścig World Tour w Polsce to niezwykła szansa dla polskich kolarzy. Bardzo doceniam fakt, iż organizatorzy wyścigu promują w ten sposób naszą dyscyplinę. W ostatnich latach mieliśmy możliwość udziału w wielu ważnych wyścigach World Tour, w tym w Giro d’Italia i jednodniowych klasykach. To pozwoliło zespołowi wskoczyć na wyższy poziom. Możemy liczyć na mieszankę młodości z rutyną, bo mamy w składzie zawodników, którzy dobrze znają Tour de Pologne. Ten sezon układa się dla nas pomyślnie, odnieśliśmy już piętnaście zwycięstw w Polsce i zagranicą. Teraz mamy w kalendarzu mistrzostwa Polski, a także Tour of Austria i Sibiu Tour w Rumunii. Część zawodników będzie się przygotowywać w Livigno. Pod koniec lipca mamy Prudential Ride London i będzie to ostatnia impreza przed Tour de Pologne. Trudno mówić o konkretnych celach, ale na pewno postaramy się wygrać etap I zająć miejsce w czołowej piątce wyścigu – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

W tegorocznym Tour de Pologne kolarze ścigać się będą na siedmiu etapach. Wyścig rozpocznie się 4 sierpnia w Krakowie, a zakończy 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama