Minister Henryk Kowalczyk z wizytą w Jeleniej Górze

Robert Zapora, GN | Utworzono: 2018-06-22 18:22 | Zmodyfikowano: 2018-06-22 18:24
A|A|A

fot. Robert Zapora

Cały czas działamy nad ograniczeniem plagi pożarów na składowiskach odpadów – zapewnił minister środowiska Henryk Kowalczyk podczas dzisiejszej wizyty w Jeleniej Górze. Zgodnie z obietnicą złożoną dwa tygodnie temu, skierował pakiet projektów ustaw do Rady Ministrów. Zakładają one walkę m.in. z nielegalnym zrzutem ścieków:Od początku roku do końca maja w Polsce doszło do ponad 60 pożarów na składowiskach odpadów. Zanieczyszczanie rzek to oddzielny problem, niedawno ktoś wypuścił ścieki do Bobru w Jeleniej Górze, o czym informowaliśmy na antenie Radia Wrocław.

Czytaj więcej: Kto odpowiada za zanieczyszczenie rzeki Bóbr w Jeleniej Górze?

O wspólnych przedsięwzięciach w zakresie ochrony przyrody Henryk Kowalczyk rozmawiał też ze swoim odpowiednikiem z Czech. Spotkali się w siedzibie Karkonoskiego Parku Narodowego. Minister środowiska powiedział, że były to owocne rozmowy, ale nie chciał zdradzić szczegółów:

 Minister środowiska Henryk #Kowalczyk i wiceminister środowiska @ma_golinska są dziś obecni w @Karkonoski_PN w #SzklarskaPoreba podczas Dni Karkonoszy. pic.twitter.com/4wfztkr1lD

— Ministerstwo Środowiska (@MinSrodowiska) 22 czerwca 2018

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama