POGODA: Dziś możliwe burze i wiatr do 80 km/h

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-06-26 07:05
POGODA: Dziś możliwe burze i wiatr do 80 km/h - Fot. archiwum prw.pl
Fot. archiwum prw.pl

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:
Europa Zachodnia i Wschodnia będą pod wpływem wyżów. W północnej i środkowej części kontynentu pogodę będą kształtowały płytkie niże. Polska będzie pod wpływem wypełniającego się niżu z ośrodkiem nad Mazurami. Z północy nadal napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze. Ciśnienie będzie powoli rosnąć.

Prognoza pogody:
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, od godzin południowych miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C. Wiatr rano słaby, później przeważnie umiarkowany, północno-zachodni i północny. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, od godzin południowych miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 30 mm, zwłaszcza we wschodniej części regionu. Temperatura maksymalna od 18°C we wschodniej części do 23°C na krańcach zachodnich regionu. Wiatr rano słaby, później przeważnie umiarkowany, północno-zachodni i północny. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura od 5°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północny. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.