Poważne osłabienie żużlowców Betardu Sparty Wrocław

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-06-26 08:35 | Zmodyfikowano: 2018-06-26 08:35
A|A|A

fot. Facebook/Gleb Czugunow

To poważny problem dla zespołu aktualnego wicemistrza Polski, zwłaszcza po tym jak szefostwo Betardu Sparty zgodziło się niedawno się na wypożyczenie do 1-ligowego RKM Rybnik innego rezerwowego - Łotysza Andrzeja Lebiediewa.

19-letni Czugunow był ważnym ogniwem w ekipie Rafała Dobruckiego. W trzech ostatnich spotkaniach (dwóch z GKM Grudziądz i wyjazdowym meczu z Falubazem Zielona Góra) Rosjanin, jadąc z pozycji rezerwowego zdobył dla Sparty odpowiednio: 8, 6 i 5 punktów.

W niedawnym półfinale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w trakcie jednego z wyścigów młody Rosjanin upadł na tor, po czym wjechał w niego rozpędzony Arsłan Fajzulin. Czugunow trafił do szpitala w czeskim Pilznie, gdzie zdiagnozowano u niego otwarte złamanie prawej nogi. Obecnie żużlowiec kontynuuje leczenie w jednym z wrocławskich szpitali, który współpracuje z Betardem Spartą. Według wstępnych prognoz przerwa w startach Gleba Czugunowa potrwa co najmniej pięć tygodni.

W najbliższą niedzielę żużlowcy Betardu Sparty w kolejnym meczu PGE Ekstraligi zmierzą się (o godz. 17.00) z Unią Tarnów. Czugunowa zastąpi w tym spotkaniu Damian Dróżdż.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama