Ryszard Tarasiewicz: "Młodzieży utalentowanej naprawdę nie ma"

Dariusz Wieczorkowski | Utworzono: 2010-02-26 11:40 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Never_DvS: W wywiadach powiedział pan, że podoba się panu praca jaką wykonuje Arsen Wenger. Zastanawiam się, czy ma Pan podobny wpływ na transfery jak Francuz w Arsenalu?

RyszardTarasiewicz: - Nie jest to sekretem, że w Śląsku o tych sprawach decyduje ja. Ja przedstawiam zawodników i mówię, dlaczego są potrzebni. Jedyna kwestią są pieniądze tutaj.

~Szustr: Niedawno Marek Gancarczyk pożalił się, że rehabilitacja trwałaby krócej gdyby leczył się  w Krakowie u tamtejszego lekarza? Czy klubowi zależy na najlepszej opiece i czy monitoruje dokładnie sprawy leczenia własnych zawodników?


RyszardTarasiewicz: - Nie chce bronić klubu i naszego sztabu medycznego. Zawsze gdzie indziej jest lepiej niż w domu. Wszystkie przyrządy do rehabilitacji mamy we Wrocławiu. Marek dostał zielone światło. Mógł ćwiczyć we Wrocławiu.

Anthony_Modeste: Zimą ze Śląska odszedł Janusz Gancarczyk, który jak wiemy był jednym z wyróżniających się zawodników w drużynie. Czy Pana zdaniem jego odejście wpłynie negatywnie na postawę zespołu w rundzie wiosennej?


RyszardTarasiewicz: - Na pewno jego odejście nam nie pomoże. Chciałem Janka. Inni pytali, Janek nie. Kiedy stanąłem przed faktem dokonanym było po wszystkim. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że może dojść do takiej sytuacji. Na pewno bym rozmawiał z Jankiem. Chciałem go tu zostawić. Zdecydował się, zaufał ludziom.robert_krajewski: Czy liczy Pan w tej rundzie jakos szczególnie na kontuzjogennego Vuka Sotirovicia?

RyszardTarasiewicz: - Zrobił postęp. Normalnie przed ligą miał uraz, teraz jest inaczej. Vuk dobrze wygląda, to zdrowy zwierzak. Myślę, że połamie obrońców... I pare słupków złamie.

~LUKASZzPASIECZNEJ: Kto według Pana zdobędzie Mistrzostwo Polski? (W poprzednim sezonie stawiał Pan na Wisłę).

RyszardTarasiewicz: - Kto wygra? Są trzy zespoły, które będą sie liczyły: Legia, Lech i Wisla. Trudno powiedzieć. Wiśle będzie trudniej niż rok temu.

~Szustr: Czy istnieje szansa by Spahic zagrał jako defensyny pomocnik? Bo Antek niewiele wnosi do ofensywy, szybko pozbywa się  piłki, a przede wszystkim rzadko go widać pod polem karnym przeciwnika.

RyszardTarasiewicz: - Z Antkiem jest taka sytuacja, że zawsze ma dobre 50, 60 minut. Musi się nauczyć kanalizować swoją energię. Popełnia błędy w tym momencie kiedy jest zmęczony. Wkłada dużo serca w mecz. I ta trzeźwość oceny sytuacji wynika z tego, że ma zadyszkę przez pare minut i wtedy słabiej gra. Co do Amira, już raz grał na defensywie w środku pola. Optymalna pozycja to środek obrony ewentualnie lewa pomoc.~fan_maniak_: Czy zdąrzy Pan poukładać naszą grę na pierwszy mecz z Polonią Bytom? Bo po sparingach mam mieszane uczucia. czy nasza drużyna dobrze funkcjonuje? Straciliśmy sporo bramek...  a to nie wróży dobrze, szczególnie że nasza linia pomocy to dość młoda obrona...

RyszardTarasiewicz: - Proszę być spokojnym. Myślę, że bez względu na wynik kibice Śląska będą wychodziż ze stadionu dumni, że są kibicami Śląska. Znam tych chłopaków, którzy są zawodnikami. Oni oddają serce dla kibiców. Wynik jest zawsze sprawą otwartą.

~Pablo: Kiedy trener będzie dawał  więcej szans naszej młodzieży? Na razie grają tylko ogony w meczach w innych klubach.

RyszardTarasiewicz: - Proszę mnie zrozumieć, mnie interesuje dobro Śląska. Chcemy sie piąć coraz wyżej. Śląsk prędzej czy później jest skazany na sukces. Nie jest tak, że nie chce wprowadzać młodych i zawodników z Dolnego Śląska, ale młodzieży utalentowanej naprawdę nie ma. Na dzień dzisiejszy odstają umiejętnościami.

~LUKASZzPASIECZNEJ: Czy widzi Pan przyszłość w Śląsku dla Macieja Wilusza. Czy byłby on w stanie wywalczyć  sobie miejsce w pierwszej jedenastce?

RyszardTarasiewicz: - Maciej Wilusz po powrocie z Holandii rozpoczął treningi z nami. Ma dużo zaległości po operacji kolana, ale jest uzdolniony.

Never_DvS: Najlepszy strzelec Młodej Ekstraklasy w barwach Śląska, Kamil Biliński, został  wypożyczony do Znicza Pruszków. Potrafi pan wytłumaczyć, dlaczego ten młody piłkarz nie potrafił przebić się do podstawowego składu Śląska?

RyszardTarasiewicz: - Po prostu nie był w takiej dyspozycji jakiej ja oczekiwałem. Miałem propozycje, by go sprzedać, ale nie skorzystałem.Prof_Orion_Black: W jakie miejsce w tabeli mierzy Śląsk?

RyszardTarasiewicz: - Miejsce... Pyta profesor... nie jesteśmy w laboratorium ;-). Póki co mamy 8 miejsce w tabeli i patrzymy w górę.

~demonter: Jak nisko musi upaść Śląsk (oczywiście w tabeli :)) aby znalazły sie pieniądze na jakiegoś topowego napastnika?

RyszardTarasiewicz: - W każdym klubie mówi się, że nie ma pieniędzy. Jedno co jest pewne to to, że dzialacze i zarząd rozumieją i znają sytuację. Na razie nie ma potrzeby, by pozysykiwać zawodników za ogromne sumy.

~Szustr: Jakie ambitne plany stawia pan sobie na przyszłość ze Śląskiem? Na początku był to awans do 2 ligi, póżniej 1 ligi? A teraz?

RyszardTarasiewicz: - Co do planów i przyszłości, cele zweryfikujemy po rundzie. Liczy się walka o mistrzostwo Polski w 2012, 2013 roku.

~Kuba: W gazetach pisano, że Wasze szeregi ma zasilić Samuel Okunowo, były gracz Barcelony, który poszukuje klubu za granicą. Czy jesteście zainteresowani tym piłkarzem? Agent Nigeryjczyka mówi, że klub jest w kontakcie...

RyszardTarasiewicz: - Samuel? Nie, nie jesteśmy w kontakcie.

Anthony_Modeste: Gdyby otrzymał Pan możliwość  sprowadzenia do Śląska jednego, wybranego przez siebie zawodnika, spośród wszystkich polskich piłkarzy, kogo by Pan wybrał?

RyszardTarasiewicz: - Jeśli chodzi o jednego zawodnika, nie wiem kogo bym mógł wybrać.

~Artur_Kotowice: Zna Pan kibiców Śląska już z wielu różnych stron. Ale chyba w Ekstraklasie to wzór prawdziwego dopingu! Bez żadnej kary za incydenty z naszej strony. Czy to dla Pana zaskoczenie?

RyszardTarasiewicz: - Nie jestem zaskoczony. Dorośliśmy. Wszyscy wiedzą jakie są konsekwencje. Uważam, że to co się dzialo na Oporowskiej było na poziomie. Chciałbym, by było tak na wiosnę. W tym temacie Śląsk zrobił największy postęp.

moderator: To wszystko na dziś, dziękujemy.

RyszardTarasiewicz: - Dziękuje i pozdrawiam!

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.