Festiwal "Świat pod Kyczerą". Barwny korowód w Legnicy [FOTO]

Karolina Kurczab, GN | Utworzono: 2018-07-03 17:01 | Zmodyfikowano: 2018-07-03 17:01
A|A|A

fot. Karolina Kurczab

14 dni festiwalu i 300 artystów z całego świata. Mowa o XXI Międzynarodowym Festiwalu "Świat pod Kyczerą". Korowód przeszedł ulicami miasta Legnicy. Pani Agnieszka z Legnicy tłumaczy, że jest to jedno z ciekawszych wydarzeń:

- Jest to spotkanie zespołów folklorystycznych z różnych stron świata, bardzo odległych. Będzie korowód ulicami miasta, będzie bardzo barwnie, będzie na pewno co oglądać i czego słuchać. Bardzo mi się podoba, bo myślę że kultura ludowa to jest coś, co należy propagować, wspierać.

Pani Wiesława, mieszkanka legnickiego rynku, przyznaje, że co roku z dźwiękiem ludowej muzyki otwiera swoje okno, by być częścią tego wydarzenia:

– Teraz nikt się nie boi tutaj innych narodowości, jaka mowa, jaki śpiew. I oni pięknie śpiewają, tańczą. Przyjemne takie dla ucha i dla widzów. To tak pociąga jak pijaka wódka. Kolorowo, wesoło, ludzi jest dużo.


 
Pomysłodawcą ludowego projektu jest Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca " Kyczera". Początkowo miał miejsce tylko w Legnicy. Dziś uznawany jest za największy folklorystyczny festiwal w Polsce. Zaproszeni artyści wystąpią na dwunastu scenach na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i pierwszy raz w Opolskiem.

Korowód i uliczne animacje to nie wszystko. Festiwal trwa kilka dni w każdym z dwunastu miast i oferuje warsztaty artystyczne, a także finałowy koncert muzyki ludowej, która przyjeżdża z najdalszych zakątków świata.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama